ازدواج موفق

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

شرایط یک ازدواج موفق چیست؟

ازدواج اغلب مهمترین مسیر و انتخاب یک فرد است.شاید مبالغه نباشد که بگوییم موفقیت در آن بیش از هز چیزی اهمیت دارد.برای یک ازدواج موفق باید شرایط آنرا مهیا کرد،درست مثل مهیا کردن شرایط موفقیت در کنکور یا هر عمل دیگری.

شما میتوانید برای کسب نتایح سریعتر  و اطلاعات بیشتر با مراجعه به  موسسه آوای مهر ،  بوسیله مشاوران مجرب، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

این مطالب را از دست ندهید:

مرکز مشاوره غرب تهران ارائه دهنده الگوی یک زندگی ارام

ازدواج ، باید ها و نباید ها …

شرایط مالی

 

شرایط مالی حداقلی ، لازمترین شرط  برای داشتن یک ازدواج موفق است اما مهمترین شرط نیست.برای داشتن یک ازدواج شما باید شرایط و لوازم اولیه آنرا داشته باشید و این ، مقدمه ای است برای داشتن شرایط بعدی.

ازدواج موفق

البته باید بدانید که منظور ما شرایط حداقلی است.امروزه تعریف این حداقل،بقدری بالا رفته که گاهبی میتوان به آن زندگی لاکچری گفت.در مورد مقدار حداقلی درامد ، نمیتوان عدد مشخصی گفت ، زیرا مخارج خانوار نسبت به استان یا شهر ، متفاوت است ، اما مثلا برای زندگی در منطقه ای متوسط در شهر تهران ، شما باید حداقل 4 میلیون تومان درامد داشته باشید، که این مقدار طبیعتا بدون در نظر گرفتن اجاره منزل میباشد.

این مطالب را از دست ندهید:

توصيه هاي ازدواج دختران درباره انتخاب و اشتباهات در انتخاب همسر

شرایط یک ازدواج موفق(بخش چهارم: پول در ازدواج)

شرایط روانی

شرایط روانی انسان صرف نظر از تفاوتها و نگرشها اغلب به سمت ازدواج متمایل است،اما صرف نیاز داشتن نمیتواند کافی باشد.شرایط روانی ،زمانی ازدواج موفق را ایجاد میکند که تمام وجوه شخصیتی فرد ، از سلامت روانی و بلوغ عاطفی برخوردر باشد.

خانواده موفق در ازدواج

این مطالب را از دست ندهید:

مقابله با استرس در روانشناسی فردی+راهکار عملی

ازدواج از روی احساس

اشتباه رایج در ازدواج موفق

اشتباهی که اکثر افراد میکنند این است که فکر میکنند ، ازدواج کنند تا خلا های رفتاری و اخلاقی آنها پر شود ، در حالی ازدواج آنها را پر رنگ میکند، یعنی نه تنها ضعفهای شما حل نمیشود بلکه بیشتر به چشم خواهند آمد.پس قبل از ازدواج باید بخوبی سعی کنید روی خود کار کنید.

بهبود شرایط روحی و روانی

ازدواج موفق

همانطور که گفتیم،شرایط روانی، لازمه یک ازدواج موفق است و باید قبل از ازدواج با فرد مورد نظرتان، روی خود کار کنید. یکی راه حل های بهبود ضعفها و خلا های شخصیتی میتواند مطالعه باشد.اما اگر میخواهید سریعتر و موثر تر به نتیجه برسید ، مراجعه به یک مرکز مشاوره معتبر است. 

شرایط خانواده

خانواده موفق

خانواده شاد

پژوهش ها نشان دهنده این است که شرایط خانواده ، مقبولیت و حمایت عاطفی خانواده ها تاثیر زیادی  در یک ازدواج موفق دارد.زیرا :

1- خانواده اولین ، مهمترین و موثرترین محیطیست که بر فرد ناثیر میگذارد.

2- افراد در هنگام ازدواج ممکن است ضعفهای شخصیتی خود را بپوشانند، و این پدیده شناخت خانواده او را  برای درک واقعی فرد ،مهم میکند.

4- افراد عموما حمایت و انرژی زیادی از والدین و خانواده خود دریافت میکنند، پس جلب نظر آنها از منظر روانشناختی و عرف ، اهمیت زیادی دارد.

4-با توجه به شرایط اقتصادی کشور، و خصوصا برای نسل جوان، جلب رضایت خانواده ها میتواند مواهبی مانند حمایت مالی خانواده ها را در پی داشته باشد.

این مطالب را از دست ندهید:

خانواده خوب و ویژگی های آن

بهترین دکتر مشاور خانواده در تهران

 

دسته‌ها: ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *