نیاز به مشاوره | ایا من به مشاوره نیاز دارم ؟

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

مرکز مشاوره اوای مهر .نیاز به مشاوره | مشاوره به معنی گفتن درد ها غم ها و گرفتن راهمایی از یک متخصص یک دوست و یا پدر و مادر و معلم است. بنابر این شما میتوانید از دوست، پدر یا مادر خود مشاوره بگیرید یا حتی مشاوره بدهید. این مشاوره میتواند به عنوان توصیه باشد و یا به معنی انجام حتمی آن.

برخی مشاوره یا روانشناسی را به معنی مشکل روحی در خود میپندارند و از مشاوره روانشناسی پرهیز میکنند مثلا در جواب میگویند من دیوانه نیستم که به مشاوره نیاز داشته باشم.در واقع این نوعی لجبازی درونی از طرف کودک درونی شماست!

این مطلب را از دست ندهید!

نیاز به مشاوره

پاسخ شما به این فرد چیست؟

آیا من به مشاوره نیاز دارم ؟

مغز مانند هر عضو دیگری از بدن ممکن است با اختلال و بیماری مواجه شود که به آن مشکل روحی و افسردگی گفته میشود.در حقیقت این کاملا عادی ایست که شما در زندگی خود دچار مشکلات و فشارهای روحی شوید و این در زندگی شما اثر بگذارد.خصوصا در کشور ما با وجو این همه مشکلات، چه معیشتی و چه فرهنگی و اجتماعی، عجیب این است که فردی در میان این همه تلاطم ، آرامش داشته باشد!!

به دلیل اینکه این مشکلات مادی نیستند و به طور مثال مانند سرماخوردگی ایجاد درد فیزیکی نمیکنند شخص فکر میکند مشکلی وجود ندارد. اما بیماری های مغزی و روحی به هیچ عنوان خود به خود درمان نمیشود. اگر یک روز بی دلیل خوشحال و روز بعد بی دلیل ناراحت هستید احتمال دوقطبی و یا سرخوشی و شیدایی و افسردگی در شما بالاست.

اگر به سرعت به مشاور روانشناس مراجعه نکنید در آینده مجبور میشوید به درمان هایی مانند دارو درمانی و یا روی آوری به مواد مخدر بروید. پس بهتر است از شخصی کمک بگیرید که مغز شما و حالات شما را به خوبی میداند و از مشکلات جدی تر برای خود زندگی و اطرافیان خود جلوگیری کنید.

مشاوره یک تخصص است

 

مشاوره یک تخصص است.

ابزار پزشکی

همانطور که گفته شد ، شما میتوانید از پدر یا مادر خود مشاوره بگیرید، اما باید بدانید که مشاوره یک علم و یک تخصص است که انجام آن نیاز به مهارت و تجربه دارد.زیرا یک مشاوره غلط میتواند زندگی شما را به بیراه بکشاند ، و شمارا نسبت به دریافت مشاورات بعدی ، حتی اگر درست باشند ، دلسرد کنتد که این خود زمینه محرومیت از تجربه و مشاورات دیگران را از شما میگیرد.پس بعد از اینکه فهمیدید نیاز به مشاوره دارید ، باید بدانید که آیا مشاور من صلاحیت دارد؟


مرکز مشاوره آوای مهر ، با مشاورانی متخصص ، با تجربه و توانمند ، بهترین انتخاب برای شماست.شما میتوانید از مشاوره رایگان و مشاوره تلفنی نیز برخوردار شوید.


نیاز به مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج میتواند تضمین زندگی خوب و سالم باشد .

بهتر است بدانید بیشتر انسان ها به واسطه شرایطی که در آن قرار گرفته اند از بیماری های روحی هر چند اندک رنج میبرند. در واقع همه ما نیاز به مشاوره داریم.شما با مراجعه به یک مرکز مشاوره خوب و روانشناس خوب میتوانید همسر خود را بیشتر بشناسید چراکه مراکز مشاور معتبر در تهران تست های روانشناسی شخصیتی برای آمادگی ازدواج میگیرند و شما بعد های دیگر درک بهتری از حالات روحی او خواهید داشت.امروزه در بسیاری از جوامع ، خصوصا جوامع پیشرفته، مشکلات روحی ، بیشتر از مشکلات جسمی مشکل آفرین هستند.به همین دلیل نیز مراجعت منظم در مراکز مشاوره بسیار رایج شده است.شما بوسیله مراجعه به مشاوره میتوانید متوجه شوید که :

  1. آیا مشکلی روحی دارید؟
  2. آن مشکل چیست؟
  3. ایا این مشکل در ازدواج شما مشکلی جدی میآفریند؟
  4. دلایل بروز آن چیست، مثلا وراثتی است یا اکتسابی؟!
  5. چگونه حل میشوند؟
  6. چگونه از بروز مجدد آن جلوگیری شود
  7. و…

 

نیاز به مشاوره

در آخر مشاور به شما خواهد گفت شانس موفقیت ازدواج شما بالاست یا پایین و در آخر این شما هستید که تصمیم نهایی را میگیرید.

جمع بندی

در واقع میتوان گفت بهترین راه برا اینکه بدانید نیاز به مشاوره دارید، مراجعه به یک مرکز  مشاوره است!

مشاوره رایگان دریافت کنید کلیک


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *