بهترین آموزش های بعد از ازدواج

منتشرشده توسط admin در تاریخ

بهترین آموزش های بعد از ازدواج را میتوان از هر کس جویا شد اما اگر یک متخصص با شما همراه باشد میتواند به صوت علمی بهترین نتیجه را گرفت.

مشکلات اوایل ازدواج و آموزش های بعد از ازدواج

گرچه اوایل ازدواج و زندگی آسان است و همه چیز در سایه گذشت و گفتن عبارتهای دلنشین چشم عزیزم باشه هر چی تو بگی اشکال نداره

و… سپری می شود، ولی این وضع برای مدت زیادی قابل دوام به تدریج، انجام خواسته طرف، جایش را به انجام خواسته خود ما هرکس میل پیدا می کند که حرفش را به کرسی بنشاند. دیگ . گفتن » ها خبری نیست.

مشاوره ازدواج در تهران

حالا دیگر دوره «چرا این کار رو کردی» و «چرا کار و نکردی» است! این یکی می خواهد «فلان» آرزویش را جامه عما بپوشاند و آن دیگری احتیاج دارد که «بهمان» خواسته اش عملی شد اینجاست که کار دشوار می شود. دو نفر آدم، با دو تربیت متفاوت، با دوا و خوی جداگانه، می خواهند کنار هم و زیر یک سقف زندگی کنند؛ تنها الگویی هم که دارند، پدر مادرهایشان می باشند.

آموزش های بعد از ازدواج

آموزش های بعد از ازدواج و مشکلات زناشویی بعد از ازدواج

اگر کمی عمیق تر فکر کنند الگوی اطرافیان را هم در اختیار دارند، ولی اینها کافی نیست. حالا تصورش را بفرمایید، اگر یکی از خانواده پدرسالار، و دیگری از خانواده مادرسالار باشد، چه نمایشی برپا می شود. این یکی می خواهد در اول زندگی، طرف را سر جایش بنشاند، و آن دیگری می خواهد حرف خودش را ثابت کند و به کرسی بنشاند!

مرکز مشاوره ازدواج تهرانپارس

 

این یکی که از «چشم گفتن» های خود خسته شده نیاز دارد که بگوید «نه»؛ آن یکی که برخلاف میلش و بدون رضایت و برای جلوگیری از پیشامدی دائما گفته «چشم»، حالا فکر می کند «کوتاه آمدن» درست نیست، زیرا همسرش «بد عادت» شده؛ بنابراین تصيمم می گیرد «نه» بگوید.

آن وقت است که همین «نه گفتن ها» می تواند یک زندگی سرپا را درهم بشکند. پس چه باید کرد؟ باید «آموختن» را سرلوحه برنامه ها قرار داد. و برای اداره یک زندگی خوب و شاداب، باید بسیار مطالعه کرد. باید کوچکترین خصوصیت های همسر را دانست؛ خواسته ها و آرزوهای طرف

مقابل را به خاطر سپرد؛ به اهداف و به مسؤوليتها و گرفتاریهای او توجه به حساسیت ها و نگرش های همسر دقت کرد؛ و خلاصه، «باید» های فراوان

دیگری آموخت؛

 

وگرنه، همه چیز نمی تواند سیر طبیعی و معقول خود را بپیماید. آموزش های بعد از ازدواج را باید جدی گرفت.

راه کار رسیدن به تفاهم بعد از ازدواج

 

برای این که به یک تفاهم کامل برسید، تنها چاره کار این است که این در حال تمرین باشید؛ دایم از خود بپرسید که برای خوشنودی خودم

 

و همسرم چکار باید بکنم؟ مردی که یاد نگرفته پس از ازدواج دور جلسات مجردیش را خط بکشد، باید به یاد داشته باشد که حالا یک شریک زندگی دارد که باید وقتش صرف او بشود. خانمی که پس از ازدواج می خواهد سرگرمیهای دوره مجردیش را حفظ کند، باید به یاد بیاورد که شوهرداری، راه و رسم جداگانه ای دارد.

 

 

این گونه زنان و مردان باید به یاد آورند که دوران تجرد با دوران تأهل فرق دارد. زن و شوهر باید در تلاش باشند که نکات

جدیدی را درباره یکدیگر بیاموزند و هر روز آنها را به کار برند وهرگاه اختلافی پیش آمد، همان طور که در بخش «فن گفتگو خواهم گفت، عمل نمایند.

منبع:

کتاب جوانان و ازدواج

دسته‌ها: ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *