هدف هاي مشاوره ازدواج چيست؟

منتشرشده توسط admin در تاریخ

بی شک همه ما به اهمیت مشاوره ازدواج واقف هستیم و می دانیم که چه تاثیرات مهمی در شروع زندگی زناشویی دارد. اکثر زوجین در هنگام ازدواج به دلیل عجله بسیاری از نکات مهم را در نظر نمی گیرند.

مشاوره ازدواج

اما یک مشاور ازدواج خوب می تواند به تمامی این نکات ریز با دید باز نگاه کند و تمامی تفاوت های شما را گوشزد کند.

مركز مشاوره شرق تهران اواي مهر كليك

هدف از مراجعه به مشاوره ازدواج چیست؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که هدف از مراجعه به مشاوره ازدواج چیست با مراجعه به این مرکز شما سه هدف را پیگیری می کنید:

  • بررسی آمادگی نامزد ها و دو طرف مقابل برای پذیرش مسئولیت زندگی
  • ارزیابی های هم کف بودن و هم ترازی طرفین
  • ارزیابی مهارت های زندگی مشترک در هر فرد به صورت جداگانه و به صورت مشترک

عملا این سه مورد از عوامل زمینه ساز زندگی زناشویی خوب برای شما هستند که هر کدام از آنها اگر به درستی و چند بعدی در نظر گرفته نشود مشکلات بعدی را در زندگی به وجود نمی آورد. بی شک وقتی که دو نفر تصمیم به پذیرش مسئولیت سنگینی مانند ازدواج می گیرند باید به تمام جوانب آن به صورت آگانه نگاه کنند. خرید شب عروسی، شام عروسی، مراسم عقد و عروسی همگی تنها چند هفته و یا چند ماه طول می کشد و پس از آن نوبت به شروع زندگی مشترک می رسد که باید به تمام وظایف و مشکلات آن آگاهی داشته باشید.

كلاس مشاوره ازدواج

چیز های مهمی که معمولا در زمان مشاوره ازدواج بر روی آنها تاکید زیادی می شود:

معمولا به چیز های مانند برنامه ریزی های مالی، صمیمیت و دلبستگی های طرفین، مسئولیت پذیری، انتقاد پذیری و قضاوت های منصفانه در زندگی جز مهمترین بخش های است که یک مشاوره ازدواج آگاه مانند خانم محمدی به آن توجه بسیار زیادی دارد و قبل از ازدواج روحیه هر فرد را برای قبول هر کدام از این جنبه ها می سنجد. هدف اصلی مشاوره ازدواج انتخاب زوج مناسب است یا به زبان بهتر اینکه دو نفر می توانند با هم در زندگی مشترک تفاهم داشته باشند یا خیر.

مشاوره طلاق و ازدواج

مشاوره ازدواج موثر

 

نحوه انجام مشاوره ازدواج به چه صورتی است :

بی شک نحوه صحیح مشاوره ازدواج برای رسیدن به نتیجه مطلوب مهم است. یک روانشناس خبره می تواند به ریا یا دروغ های هر کدام از طرفین پی ببرد.

بی شک گاها یکی از طرفین نمی خواهد در جلسه مشاوره ازدواج بسیاری از مسائل را عنوان کند به همین جهت باید به یک مشاوره ازدواج که سال ها با زوج های متفاوتی برخورد داشته مراجعه کنید. خانم دکتر محمدی یکی از روانشناس های خبره در این امر است که سال ها با نمونه های متفاوت از زوجین برخورد داشته است.

مشاوره ازدواج باید به صورت انفرادی و زوجی انجام شود.آزمون های متعددی در زمان مشاوره ازدواج انجام می شود که بعضی از آنها کتبی و بعضی به صورت شفاهی هستند. به طور مثال یک فرد برون گرا در کنار یک فرد درون گرا ممکن است به مشکلاتی برخورد کند زیرا این دو فرد اساسا از نظر رفتارهای بنیادی با هم تفاوت دارند.

مشاوره خانواده و ازدواج

سه نکته کلیدی مشاوره ازدواج که باید به آن ها آگاه شوید:

با مراجعه به مشاوره ازدواج به سه نکته اساسی پی می برید. قطعا در بسیاری از زندگی های زناشویی در ابتدای ازدواج مسائل مالی در نظر گرفته نمی شود به خصوص زمانی که زوجین به دنبال مسائل عشقی و عاطفی هستند اما همین مسائل در ادامه زندگی می تواند نقش مهمی را در مشکلات ایفا کند یکی از مهمترین مسائلی که در زمان مشاوره به آن آگاه می شود تناسبات مالی است.

مسائل جنسی مشکل بعدی است که ممکن است در ادامه زندگی بروز کند در این امر هم مشاوره  به شما کمک زیادی می کند که متوجه شوید که تناسبات شما در این زمینه در چه حدی است. همچنین میزان وفاداری هر فرد در زندگی زناشویی در جلسات مشاوره زیر ذره بین قرار می گیرد به همین دلیل کسانی که از مشاوره استفاده می کنند بعدها کمتر دچار گرفتاری طلاق می شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *