برای مقابله با استرس روزانه لطفا ده دقیقه کار نکنید !

منتشرشده توسط admin در تاریخ

شرط می بندم پیش خود می گویید: “من هرگز نمی تو  انم این کار را بکنم”، “او نمی فهمد سرم چقدر شلوغ است” یا “چه اتلاف وقتی!” اگر درست می گویم، خوشحال می شوم به شما بگویم که در همه ی موارد اشتباه می کنید. حقیقت این است که من می دانم شما چقدر سرتان شلوغ است و مطمئنم که صرف کردن ده دقیقه برای هیچ کار یکی از پربارترین ده دقیقه های عمرتان خواهد بود.

مقابله با استرس

چون سرتان شلوغ است، فکر خوبی است که ده دقیقه هیچ کاری نکنید. برای بیشتر ما، یک روز کاری معمولی مثل مسابقه ی اسب دوانی است: از وقتی که از تختخواب بیرون می آییم مسابقه شروع شده است. بسرعت شروع می کنیم و سرعت خود را زیاد و زیادتر می کنیم.

مشاور42

ما بسرعت مشغول انجام کارها، کسب و کار، حل مشکلات و بازبینی موارد مهم در فهرست کارهایی که باید انجام شوند، می شویم. در مجموع آنقدر مشغول هستیم که وقتی کمترین خطا یا اشتباهی رخ می دهد، از پا می افتیم و مستأصل می شویم.

مقابله با استرس در سر کار

ده دقیقه کاری نکردن، ساکت نشستن و در سکوت فرو رفتن، به ش کمک می کند که از پا نیفتید. به شما فرصت بازیافتن دیدتان و دست یافت به آن ة مت از مغزتان را که به شما خرد و عقل سلیم می دهد، می بخشد وقتی که ساکت می نشینید و کاری نمی کنید، به مغزتان فرصت می دهید مسائل را مرتب کند و جا بیندازد.

یک لحظه ی شلوغ را به یک لحظهی تحت فرمان تبدیل می کند و به ذهن شما فرصت استراحت و تجدید قوا می دهد. عقاید و افکاری به مغزتان خطور می کند که در حالت سراسیمگی ذهنی چنین نمی شد.

برای شروع مشاوره روانشناسی در بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی تهران همین حالا اقدام کنید

وقتی که ده دقیقه بدون انجام کار یا ساکت نشستن را تمام کردید، به نظرتان می رسد که زندگی با سرعتی کمتر به شما حمله می کند، که باعث می شود همه چیز کاملا آسان تر و کم تنش تر به نظر برسد.

خوابیدن و استراحت

یکی از مدیران عامل خیلی موفق که من می شناسم همین کار را می کند. هر روز هر قدر هم که سرش شلوغ باشد چند لحظه از سکوت استفاده می کند. او می داند که هر چه سرش شلوغ تر باشد بیشتر به این لحظات نیازمند است.

 

یک روز به شوخی به من گفت: “زمان سکوت کاری کرده است که بفهمم چقدر در ذهنم با خودم حرف می زنم، که اکثر آنها بیهوده است. واضح است که تمام این سر و صداهای درون ذهنم مانع دیدن عمق مطالب می شوند. با چند لحظه استراحت می توانم به قلب مسائل دست یابم. .

مقابله با استرس را میتوانید از حالا شروع کنید

بعضی وقت ها ما زیاد سعی می کنیم یا با سرعتی بیش از حد حرکت می کنیم. این بهترین موقع برای تمرکز کردن و سکوت است. در نظر اول، ممکن است به نظر نابود کننده بیاید. ولی یکی از مهم ترین و قوی ترین راههای کسب موفقیت بیشتر در زندگی داشتن چند لحظه کار نکردن در روز است. آنچه را کشف خواهید کرد باور نخواهید نمود.

استرس درمانی در مرکز مشاوره تهران

ده دقیقه کاری نکردن، ساکت نشستن و در سکوت فرو رفتن، به شما کمک می کند که از پا نیفتید. به شما فرصت بازیافتن دیدتان و دست یافت به آن ة مت از مغزتان را که به شما خرد و عقل سلیم می دهد، می بخشد وقتی که ساکت می نشینید و کاری نمی کنید، به مغزتان فرصت می دهید مسائل را مرتب کند و جا بیندازد.

 

فواید استراحت ده دقیقه ای برای مقابله با استرس

 

یک لحظه ی شلوغ را به یک لحظهی تحت فرمان تبدیل می کند و به ذهن شما فرصت استراحت و تجدید قوا می دهد. عقاید و افکاری به مغزتان خطور می کند که در حالت سراسیمگی ذهنی چنین نمی شد. وقتی که ده دقیقه بدون انجام کار یا ساکت نشستن را تمام کردید، به نظرتان می رسد که زندگی با سرعتی کمتر به شما حمله می کند، که باعث می شود همه چیز کاملا آسان تر و کم تنش تر به نظر برسد.

 

یکی از مدیران عامل خیلی موفق که من می شناسم همین کار را می کند. هر روز هر قدر هم که سرش شلوغ باشد چند لحظه از سکوت استفاده می کند. او می داند که هر چه سرش شلوغ تر باشد بیشتر به این لحظات نیازمند است. یک روز به شوخی به من گفت: “زمان سکوت کاری کرده است که بفهمم چقدر در ذهنم با خودم حرف می زنم، که اکثر آنها بیهوده است. واضح است که تمام این سر و صداهای درون ذهنم مانع دیدن عمق مطالب می شوند. با چند لحظه استراحت می توانم به قلب مسائل دست یابم. .

 

بعضی وقت ها ما زیاد سعی می کنیم یا با سرعتی بیش از حد حرکت می کنیم. این بهترین موقع برای تمرکز کردن و سکوت است. در نظر اول، ممکن است به نظر نابود کننده بیاید. ولی یکی از مهم ترین و قوی ترین راههای کسب موفقیت بیشتر در زندگی داشتن چند لحظه کار نکردن در روز است. آنچه را کشف خواهید کرد باور نخواهید نمود.

 

منبع : کتاب100 کلید موفقیت در کار

مولف ریچارد کارلسو

مترجم سهیلا موسوی رضوی

خرید این کتاب


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *