معیار های ازدواج ; ارزیابی تست و نحوه شناخت خواستگار

منتشرشده توسط admin در تاریخ

 

دخترخانم! خواستگار خود را این طور امتحان کنید

تاکنون هرچه گفته شد، مربوط به مشخصات مردان غیرایدال بود. حالا اگر خواستید خواستگارتان را بیازمایید، سعی کنید جلوی این نکات در دفترچه یادداشت تان علامت مثبت یا منفی بگذارید و سپس نتیجه گیری

کنید. به هیچ وقت از روی احساس ازدواج نکنید(ضرر های ازدواج از روی احساس)

مشاوره تلفنی مستقیم رایگان برای مشاوره ازدواج

02177730638

 

خوش قول یا بدقول بودن خواستگار در معیار های ازدواج

۱۔ خوش قول است؟

به قول و قرارش بیش از اندازه توجه کنید و در آنها دقیق شوید! مثلا وقتی قرار است به شما تلفن کند، آیا سر ساعت این کار را می کند، یا چند ساعت شما را پای تلفن به انتظار می نشاند؟ وقتی قرار است با هم به سینما بروید، آیا حداقل چند دقیقه قبل از قرار، در وعده گاه حاضر می شود، یا همیشه تأخیر دارد و شما را در کنار خیابان منتظر می گذارد؟ اگر قرار است در ساعت معینی شما را از خانه بردارد تا به جایی بروید و احیانا کارش طوری

شد که دیرتر به شما می رسد، آیا تلفنی، تأخیر خود را به شما اطلاع می دهد یا عقیده دارد که چون در خانه بوده اید پس دیگر نیازی به این کار نمی باشد

انتخاب درست همسر یکی از مهمترین گام های مهم در شروع زندگی است

صداقت خواستگار در معیار های خواستگاری و ازدواج

۲- صداقت دارد؟ اب آیا صادق هست؟ یعنی تا کنون به شما دروغ نگفته است؟

 

سعی کنید در گفته هایش کمال دقت را داشته باشید، تا دریابید که آیا حاضر است با دروغ گفتن، کارش را پیش ببرد یا نه؟ از او سؤالی بکنید و یک راهنمایی بخواهید تا او را بر سر دوراهی قرار دهید؛ یعنی طوری برایش وانمود نمایید که اگر دروغ بگویید از آن مخمصه نجات پیدا می کنید، ولی اگر حقیقت را به طرف مقابل تان بگویید به ضررتان تمام می شود. اگر خواستگارتان به شما دروغ گفتن و نجات پیدا کردن را توصیه کرد، بدانید که او هم در مواقع بحرانی، دروغ گفتن را انتخاب خواهد کرد؟

استقلال مرد برای خواستگاری از معیار های ازدواج

٣- مستقل است؟

 

از استقلال مالی اش بپرسید که چگونه است؛ یعنی آیا روی پای خودش ایستاده، یا در محاسباتش، روی شما، پدرتان، پدر خودش یا به طورکلی روی دیگران حساب باز کرده است؟ در دوره دانشجویی یا تحصیلی اش، کار می کرده، یا این که همیشه از طرف پدر، مادر، یا منبع دیگری تأمین می شده است؟ آیا سابقه داشته است که مثلا با تدریس خصوصی یا با کارهای دیگری، بخشی از نیازهایش را رفع کرده باشد؟ آیا قبل از این که کار اصلی اش را شروع کند، پیش کسی کار کرده است یا نه؟ در تابستانها چه کار می کرده و چگونه اوقات خود را می گذرانده است؟ قرض گرفتن برایش آسان است یا اکراه دارد که دستش را به طرف کسی دراز کند؟

ولخرج است یا عقل معاش دارد؟ برای شما هدایای گرانبها می خرد، یا به اندازه بنیه مالی اش هدیه می خرد؟ برای جلب توجه شما، خارج از اندازه خرج می کند تا خود را خراج و به اصطلاح، «لارژ» وانمود کند، یا به این قبیل خودنمایی ها توجهی ندارد؟

احساس مسئولیت در مرد برای خواستگاری

۴- احساس مسؤولیت میکند یا نه؟

 

احساسش را نسبت به دوستانش، فامیلش و آشنایانش از وی بپرسید و ببینید با چند نفر دوست است. آیا دوستان قدیمی فداکار و صمیمی دارد، یا هرکدام را به نوعی از دست داده است؟ سعی کنید اگر توانستید، با دوستانش بیشتر آشنا شوید تا طرز تفکر آنان را درباره اش بیشتر بدانید؛ مثلا بدانید که زود آشناست، یا دیر جوش است؛ زود از کوره در می رود یا خونسرد است؛ زود از همه کس کناره گیری می کند، یا در دوستی ثابت قدم و پابرجاست. اگر دوستانش به او احتیاج پیدا کنند، به شرطی که انجام آن کمک برایش مقدور باشد، آیا به آنها کمک می کند، یا حاضر نیست برای کسانی که به او خیری رسانده اند قدمی بردارد؟

اهداف اینده برای خواستگاری و سوالات اینده معیار های ازدواج با مرد درست

۵- چه اهدافی برای آینده دارد؟ ای می خواهد چه کاره شود؟ اگر شغلی دارد تا کجا می خواهد پیش برود؟

برای رسیدن به هدفش بیشتر روی خودش حساب می کند یا روی کمک دیگران؟ موفقیت را ناشی از پشتکار و تلاش می داند، یا اعتقاد دارد که هرکس به جایی رسیده، با نفوذ دیگران بوده است. برای نیل به اهداف خویش، اهل شور و مشورت است، یا یکدنده و لجباز، اساسا برای رسیدن به اهدافش، طرح و نقشه هم دارد، با اعتقاد دارد که نیازی به این کارها نیست).

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *