مشکلات خانوادگی و دلایل آن

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

خانواده بعنوان محلی برای آرامش شناخته میشود.همه ما به این جاییگاه برای زندگی نیاز داریم.زمانی که مشکلات خانوادگی ظاهر میشود ، تک تک اعضا از این پدیده آسیب میبینند.از این رو شناخت ، پیشیگری و حل مشکلات مربوط به خانواده دارای اهمیت زیادیست . شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و مراجعه حضوری با تعیین وقت قبلی از خدمات ویژه مرکز مشاوره آوای مهر بهره مند شوید.

مطالب مرتبط:

بهترین دکتر مشاور خانواده در تهران

دلایل مشکلات خانوادگی (بخش یک)

مشکلات خانوادگی دلایل گوناگونی دارد که میتواند کم کم ظهور پیدا کند ، یا میتواند از ابتدا در یک خانواده وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط با مشکلات خانوادگی :

خانواده خوب و ویژگی های آن

تمامیت خواهی

مشکلات خانوادگی

کشمکش و تمامیت خواهی

تمامیت خواهی رفتاریست که اصولا در زوجین نمود بیشتری دارد.تمامیت خواهی یعنی اینکه شما صرفا به خود و نیاز های خود فکر کنید ، و حتی هیچ توجهی به طرف مقابل نکنید.

تمامیت خواهی در قبال فرزندان

مشکلات خانوادگی

اجبار فرزند

این رفتار عموما از والدین سر میزند و شابع ترین آن اجبار فرزند به پیروی از سبک فکری یا بطور خاص تر اجبار فرزند برای انتخاب یک رشته بخصوص میباشد.ما باید بدانیم که نه میتوانیم خصوصا در دنیای امروز فرزندمان را به انجام  این قبیل امور وادار کنیم ، و مهمتر از آن نباید به لحاظ اخلاقی کسی را مجبور به پیروی از سلایق خود کرد.

مطالب مرتبط:

راه حل دعوا خانوادگی ; آشتی بعد از دعوا

تمامیت خواهی در قبال والدین

اسباب بازی بچه

اسباب بازی

این رفتار که از فرزندان سر میزند از همان  سنین اولیه، در یک کودک وجود دارد.مثلا زمانیکه فرزند شما از همان سنین کودکی بر داشتن یک اسباب بازی اصرار می ورزد.نکته کلیدی این است که شما بعنوان والدین سعی کنید که رفته رفته با افزایش سن و اگاهی فرزد ، او را از این زمینه دور کنید ، و با قوی کردن روحیه و توانمندی های او زمینه استقلال فکری و استقلال عملی او را فراهم اورید.

سوالی که در این مورد مطرح میشود این است که چگونه باید فرزند خود را مستقل کرد؟

قبل از هر چیز بایدبدانید که فرایند مستقل سازی فرزند ، باید در یک دوره طولانی از زمان کودکی شروع شود ، البته این بدان معنی نیست که برای شروع این فرایند دیر است ، ولی در بسیاری از خانواده ها فرزندان ، خصوصا در سالهای اخیر ، خواسته یا نا خواسته ، بشدت ضعیف،  متکی و وابسته بار میایند ، و در سنین 18 سالگی ناگهان بدلایل گوناگون فشار روی انان وارد میشود که باید مستقل شوند.

مطالب مرتبط:

جلوگیری از دعوا خانواده با عادات درست

دسته‌ها: خانواده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *