بهترین مرکز مشاوره کودک و نوجوان

منتشرشده توسط admin در تاریخ

پیشگفتار

در این مقاله قصد داریم تا بعنوان بهترین مرکز مشاوره کودک و نوجوان شرق تهران شما را با  مطالبی نظیر

مشاوران تخصصی کودک و نوجوان مرکز مشاوره آوای مهر

 اینکه چرا کودک یا نوجوان ما به مشاوره نیاز دارد

آشنایی بیشتر با  با مشاوره کودک و نوجوان 

مشاوره کودک و نوجوان چه زمانی لازم است 

راه هایی که مشاور از طریق آن با کودک ارتباط برقرار میکند 

تاثیر مشاوره بر کودک یا نوجوان شما 

آشنا کنیم . 

چرا فرزند ما به یک مرکزمشاوره کودک و نوجوان نیاز دارد ؟

1 – تربیت فرزند نیاز به تخصص دارد ، خصوصا نسل امروز

کودک درون

گویا تربیت فرزندان امروز تبدیل به یک معضل همه گیرشده است.شاید هیچ چیزی برایمان عاقب بخیری فرزندمان نباشد.بسیاری از ما با هزار امید و ارزو آنها را بزرگ کرده ایم و عاشقانه دوست داشته ایم.وقت و هزینه بسیاری در قالب مدرسه ،مسافرت ، لباس و کلی هزینه های دیگر کرده ایم تا او موفق و شاد باشد.اما تربیت فرزندان امروز تبدیل به یک معضل همه گیرشده است.جالب اینجاست که بسیاری از ما در اوج اعتماد بنفس  در کمال تعجب، در این راه به بن بستی جدی بر میخوریم  و نمیدانیم باید چه کار کنیم . 

جالب اینجاست هنگامی که عملکردمان را ارزیابی میکنیم با خود میگوییم کجای کار را اشتباه کردم که اینطور شد.خبر خوب این است که بسیاری از این مشکلات طبیعیست.تربیت فرزند خصوصا نسل امروزی  فرایند پیچیده ایست که گاهی از توان ما خارج است.

آسان ترین راه هنگام مواجه با این مشکلات ادامه دادن با همین شرایط است و بهترین راه مراجعه به کسی است که تخصص حل کردن این مشکلات را دارد.همانطور که یک مکانیک  ، تخصص حل مشکل خودرو شما را دارد یا یک پزشک ، تخصص علاج بیماری را. 

مطالب مرتبط :

یک دوست پیدا کنید

انگیزه برای درس خواندن را چگونه ایجاد کنیم

2 – مرکز مشاوره کودک و نوجوان یک نیازمهم است

 

در جوامع پیشرفته ، مشاوره یک نیاز گاها روزمره برای دنیای پر استرس و پیچیده امروزیست.بطوریکه مثلا در کانادا ، 24% افراد مرتبا به مشاوره مراجعه میکنند.

همچنین شما باید بدانید که کودک یا نوجوان شما همانطور که به لباس و خوراک مناسب نیاز دارد ، به یک روحیه مناسب نیز نیاز دارد.زیرا :

مطالب مرتبط :

3 – کودکان و نوجوانان بسیار آسیب پذیرتر هستند

تربیت کودک

بطور کلی هر چه یک فرد در سن کمتری قرار داشته باشد ، میزان تاثیر پذیری او از یک واقعه بیشتر میشود.خواه آن اتفاق مثبت باشد ، خواه منفی.

مثلا اگر شما در کودکی تجربه غرق شده گی یا تصادف را داشته باشید ، همواره از پیش امدن دوباره آنها میترسید و خیلی از وقتها این ترس افراطی میشود.بطوریکه خیلی از این افراد دیگر شنا نمیکنند یا حتی حداالمقدور ماشین سوار نمیشوند!

4 – آنها صبر کمتری دارند

کودک با لباس سفید

بزرگسالان بدلیل ماهیت سنی و تجربیات گوناگون و سایر دلایل فیزیولوژیکی ، تحمل بیشتری در مواجهه با مشکلات دارند اما افراد کم سن تر این صبر و تحمل را ندارند.حتی تحقیقات جدید نیز این باور عمومی را تصدیق میکند که خر چه سن بالا تر میرود، زمان زودتر میگذرد.در نتیجه تحمل یک رویداد بد یا یک مشکل سخت تر میشود و آن رویداد آسیب بیشتری به روان کودک میزند.

زمان مناسب مراجعه به مشاورکودک و نوجوان چه مقطعی است؟

ادامه دارد …

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *