پسر بیش فعال مشاوره و راه حل

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

پسر بیش فعال

شاید بتوان گفت که بیشترین مشکل و سخترین مسئله تربیتی یک والدین ، داشتن یک پسر بیش فعال است. اغلب خانواده ها از دست پسر بیش فعال شاکی و عصبانی میشوند.امروزه برخی از مکاتب روانشناسی آنرا یک بیماری نامیدند.این پسرها غالبا در تکاپو و سر و صدا ایجاد کردن هستند و گویا منبع تغذیه آنها انرژی اتمی اورانیومی است و اصلا خسته نمیشوند! صحبت کردن با این کودکان بسیار مشکل است و آنها انگار گوشی برای شنیدن ندارند! این مورد بیشتر در پسرها رخ میدهد.بنابر این تمرکز ما در این مقاله بر روی پران است.خصوصا بین 3-10 سال.

علائم بیش فعالی چیست؟

 • تمرکز کم
 • گوش نکردن
 • کم طاقتی و صبور نبودن
 • نشستن برایشان سخت است
 • عدم تعادل روحی
 • عدم خستگی
 • تعریق زیاد
 • بلند حرف زدن
 • بی نظمی
 • خشونت
 • حمله لفظی

آیا برای پسر بیش فعال درمانی وجود دارد؟

______________________________________________________________________________________

مشاوره رایگان با مرکز مشاوره آوای مهر :

638 30 777(تهرانپارس)مشاوره رایگان

639 30 777(تهرانپارس)

883-44-647(مطهری)

 

 

_____________________________________________________________________________________

 

البته که وجود دارد! این مشکل یا بیماری دلایل گوناگونی دارد و حتی برای آن دارو نیز تجویز شده است.در این مقاله قصد داریم تا به بررسی روانشناسانه و حل از طریق تربیتی و گفتاری بپردازیم.دارو ها بعنوان راه اخر توصیه میشود زیرا اثرات جانبی دارد!

1 – ثبت نام در کلاس ورزشی

درمان پسر بیش فعال ، بوسیله ثبت نام در کلاس ورزشی

شما باید از تهدید ها فرصت بسازید! خصوصا در تابستانها که وقت بیشتری وجود دارد.چرا از این انرژی او برای انجام یک کار مفید مانند یک کلاس ورزشی خصوصا کلاسهای رزمی استفاده نمیکنید؟ این روش بسیار موثر و در عین حال مفید است! شاید او با استفاده از همین انرژی بتواند در آن ورزش موفق شود و آنرا بصورت حرفه ای دنبال کند! فقط در نظر داشته باشید که

آن ورزش باید مورد علاقه او باشد

طبیعتا اگر شما او را به کلاس ورزشی ای ببرید که مورد علاقه اش نباشد وضع بدتر و او پرخاش گر میشود زیرا خیلی زود حوصله اش سر میرود!

 1. قبل از هر چیز شما باید بوسیله خرید سی دی ها و فیلمهای خوبی که در آن ورزش کردن و خصوصا ورزشهای رزمی جزو موضوعات اصلی است ، او را با ورزش آشنا کنید.
 2. شما باید وقت بگذارید و برای یکبار هم که شده در مورد ورزش مورد علاقه او از او پرسش کنید.
 3. چندین کلاس را با حضور او بازدید کنید تا او با دیدن این فضا ها رغبت بیشتری پیدا کند.

ترجیها رزمی باشد

ورزشهای رزمی انرژی بیشتری از او میگیرند و فارغ از تمام فواید سلامتی و روحی ، شما اورا خسته در خانه تحویل میگیرید و دیگر نمیتواند خانه را بهم بریزد!

___________________________________________________________________________________

مطالب پر بازدید این هفته  :

چگونه انگیزه برای درس را در فرزند خود ایجاد کنیم؟!

انگیزه برای درس خواندن

دختر محصلی که برای درس خواندن و کنکور انگیزه دارد

_____________________________________________________________________________________

2 – مشاوره

مشاوره یک راه علمی و  مفید برای کمنترل مشکلات بیش فعالی است. مشاوره برای حل مشکلات و ناهنجاری های روحی یکی از متداول ترین و مفیدترین راهای اثر بخش در صورت بروز این چنینمشکلات است.یک مشاور مجرب و کارازموده بیش از هر کس دیگری راه ارتباط با این پسرها را میداند.او میداند که کودکان بیش فعال حرف گوش کن نیستند و بسرعت خسته میشوند.بنابر این غالب مشاوران حرفه ای از روشهای کاملا متفاوتی برای ارتباط با این کودکان در نقایسه با سایر مراجعین استفاده میکنند.زیرا آنها میدانند که کودک بیش فعال ، حوصله زیادی برای نشستن و گوش کردن به حرفهای آنها را ندارد.

______________________________________________________________________________________________________________________________

638 30 777(تهرانپارس)مشاوره رایگان

639 30 777(تهرانپارس)

883-44-647(مطهری)

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

3 – تغذیه

عامل تغذیه در رفتار ما بسیار موثر است ، زیرا ما ورودی انرژی لازم برای بدنمان را بوسیله غذایی که میخوریم تامین میکنیم.این که چه چیزی میخوریم در حقیقت علاوه بر جسم ، بوسیله تاثیر این غذا ها بر میزان و زمان  هورمون ها ، بر روی روحیات ما نیز علاوه بر جسممان موثر است. غذاهای شور یا تند ، در رفتار بیش فعالی تاثیر دارند.همچنین غذاهایی مانند ماهی یا زرده تخم مرغ که حاوی مقدار زیادی امگا 3 هستند برای این رفتار ها بسیار موثر اند.البته بهمراه یک ورزش مناسب و منظم!

4 – کارهای خانه در قبال پاداش

هر بچه ای دوست دارد والدینش چیز هایی برایش بخرند.این خواسته میتواند یک کارتون،تبلت ، یا هر اسباب بازی ای باشد.شما باید هر چیزی که برایش میخرید را مشروط به انجام یکسری وظایف خاص کنید.مثلا مرتب کردن اتاقش یا رفتن به کلاس ورزشی رزمی که در بخش قبلی گفته شد.

چه چیزی بهتر از اینکه او انرژی خود را وقف کارهایی کند که شما روزانه وقت خود را پای ان میگذارید؟ در این صورت هم او از کار شما کم خواهد کرد و هم خوشحال و راضی خواهد بود ، بشرطی که شما پاسخ این کار او را بدهید.

5 – تشویق کردن به تفریحات درست

منظور ما از تفریحات درست ، تفریحاتی هستند که بی نظمی ای در خانه ایجاد نمیکنند.مثل بازی کامپیوتری با هدست ، یا کتاب خواندن! مهمترین ماموریت شما این است که وقت او را بوسیله ترغیب کردن ، بگونه ای پر شود که کار به شلوغ کاری نرسد!

6 – دارو

همانطور که گفتیم ، مصرف دارو راه اخر باید باشد. دارو ها و قرص های زیادی بدین منظور در بازار موجود است ، اما مهمترین و متداول ترین آنها ریتالین میباشد که کمک زیادی به افزایش تمرکز و کنترل روحی میکند.اما از جمله عوارض این دارو اعتیاد تدریجی به آن است.در هر صورت این دارو تنها و تنها باید بوسیله تایید پزشک معالج مصرف گردد!

 

 

دسته‌ها: کودکان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *