مدیر خود باشید و زندگی خود را بسازید

منتشرشده توسط admin در تاریخ

مدیر خود باشید* هر کس یک مدیر است. برخی مسئولیت مدیریت بر دیگران و نین خود را به عهده دارند. اما من عمیقا به این باورم؛ برای این که شخصی مدیریت با رهبری مؤثر و کار آمدی بر دیگران داشته باشد، ابتدا باید“ خود تدبیر” باشد و بر خود مدیریت داشته باشد. نمی توان تصور کرد که شخصی بدون داشتن خود داری، انضباط فردی و خود تدبیری” در زمینه تجارت، سیاست و ورزش و یا هر زمینه ی دیگر به موفقیت های بزرگ رسیده باشد. با خویشتن داری یا کنترل برخود میتوان به فرصت های عالی دست یافت. کاری که بسیار نتوانستند و در برابر هواهای نفسانی مقاومت نکردند.

موفقیت و مدیریت در زندگی

تصور کنید که شما نیز مانند سران کشورها در مشاور دارید. آنها مانند مشاورین سیاسی نامرئی هستند، اما شما می توانید نصایح شان را در هر زمینه و برنامه ای بشنوید. ما این دو مشاور را آقای موفقیت” و “ آقای شکست” می نامیم. آنها به طور مداوم کار می کنند و هر چه سخت تر کار می کنند، با استقامت تر و مصر تر می شوند. این دو روی نتایج کارهایتان در زندگی تأثیر مستقیم دارند. از خود بپرسید تا کنون برای بخش اعظم زندگی، از کدامیک حرف شنوی داشته اید؟ از کدامیک پند و اندرز شنیده و به کار بسته اید؟

یک صبح سرد زمستانی را تصور کنید. ساعت شماطه دار خاموش است. آقای موفقیت همیشه این ساعت را ساعت فرصت می خواند، زیرا طلیعه و مبشر روزی جدید و آکنده از فرصت ها و موفقیت هاست. آقای شکست هنوز آن را یک ساعت شماطه دار” می خواند زیرا او از آمدن یک روز جدید می هراسد.

آقای موفقیت با گفتن عالیه، به روز دیگه. بیافورا دست به کار شیم. کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، به شما انگیزه می دهد. در حالی که آقای شکست می گوید: ساعت رو خفه کن، به سه ربع دیگه هم تو تخت بمون، جای خوب و گرم و نرم و راحتيه و تو واقعا نمی خواهی به این زودی بلندشی و بری سرکار”

اکنون اگر آقای شکست کنترل زندگی و افکارتان را در طول سالها به دست گرفته باشد، شما در تختخواب خود می مانید و به احتمال زیاد شور و اشتیاق آقای موفقیت جهت دست یابی به موفقیت حتی به ذهنتان هم نمی آید. این آقای شکست است که بسیاری را به راه غلط سوق می دهد و زندانها را پر می کند و آدم ها را از رسیدن به اهداف و موفقیت باز می دارد.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *