دلایل خیانت زوجها و راه های پیش گیری (بخش دوم: صحبت کردن)

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

صحبت کردن بهینه ، ساده ترین راه بهبود ازدواج

صحبت کردن ، اولین و متداول ترین ابزار ارتباطی انسانهاست . کلام ما مانند شمشیر دولبه عمل میکند ، میتواند ابزاری در جهت پیشرفتهای شگرف در زندگی باشد یا بلعکس فرد رو منزوی و یا حتی دشمن ساز باشد.پس کلام ما مهم است . در این بین صحبت کردن صحیح در روابط زن و شوهر بعنوان دو همدم همیشگی ، اهمیت دوچندان دارد ، زیرا هرکدام نفر اول زندگی دیگریست و بیشتر از همه با او در ارتباط است ، پس باید اصول صحبت کردن با طرف مقابل را ، خصوصا هنگام بحرانی شدن و سردی روابط بداند ، که این خود  بهترین راه برای جلوگیری از بروز خیانت و طلاق است.

در این مقاله سعی داریم نکات مهم در مورد نحوه صحبت با همسر را بیان کنیم.ضمنا برای اطلاعات بیشتر و جزئی تر میتوانید با تعیین وقت قبلی  از مرکز مشاوره آوای مهر به صورت حضوری بهره مند شوید.

دلایل خیانت زوجها و راه های پیش گیری (بخش یکم : محبت)

معرفي بهترين مركز مشاوره ازدواج تهران

ازدواج ، باید ها و نباید ها …

گوش کردن 

تلاش برای گوش کردن

گوش کدن

صراحتا باید بگوییم که شما همه چیز را نمیدانید ، و صاحب همه تجربه های  دنیا نیستید. جمله قبل تقریبا  مورد قبول همه ماست ، ولی درک آن اهمیت ویژه ای در روابط وصحبت کردن با طرف مقابل دارد . اگر بپذیرید که همه چیز دان نیستید ، انوقت تازه مشتاق گوش کردن به صحبت دیگران و شنیدن تجربیات ناشناخته دیگران میشوید و این یعنی مهمترین اصل صحبت کردن : خوب گوش کردن

اگر خوب گوش بدهید ، دیگران هم به شما خوب گوش خواهند داد و در نتیجه از هم افزایی ایجاد شده ، روابط شما بصورت چشمگیری بهبود خواهد یافت.

موضوع صحبت

مداد

دفترچه

البته که یک صحبت دوستانه ، مانند یک مقاله نظام مند نیست که موضوعی مکتوب داشته باشد ، منظور ما این است ، در دل خود بدانید در چه موردی میخواهید صحبت کنید تا مخاطبتان را سردرگم و خسته نکنید، و همچنین بهتر منظورتان را برسانید تا دچار سو تفاهم نشوید اگر موضوع صحبت بعدا عوض شد ، اشکالی ندارد ، اما اگر بدون موضوع صحبت کردید ممکن است خسته کننده بشود ، خصوصا هنگام مشاجره ، ممکن است کار به حاشیه بکشد و مثلا به عیب جویی از همدیگر بپردازید.

جذابیت صحبت برای خود

صحبت کردن

تفاهم

اگر در حال مکالمه هستید ، باید بدانید که اگر خودتان از بیان ان لذت ببرید تاثیر بهتری در جذابیت برای طرف مقابل دارد و توجه همسر به آن جذب میشود.البته منظور ما این نیست که فقط به موضوعات خودتان بپردازید ، اما این اصل که گفته شد در هر صورت تاثیر خوبی بر مکالمه شما دارد.

نتیجه گیری

امیدواریم بتوانید با رعایت موارد فوق فن بیان خود را بالا برده و بتوانید صحبت موثرتری داشته باشید تا قلب همسرتان را بدست اورید. بیاد داشته باشید که : “اگر با همسرت حرف نزنی ، دیگری با او حرف خواهد زد”

دسته‌ها: ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *