شرایطهای یک ازدواج موفق (بخش دوم)

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

سلام . در این بخش قصد داریم با ارائه نکاتی از سری موضوعات شرایطهای یک ازدواج موفق ، شما را در برقراری ارتباط موفق با همسرتان یاری کنیم. نکات گفته شده نکاتی هستند که در مراجعات حضوری به مرکز ما ( آوای مهر ) بیشترین مصداق را داشته اند و عمومیت بیشتری را دارا هستند.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا  خدمات مشاوره حضوری  ،  با اخذ وقت ، از مشاوره موسسه آوای مهر بهره مند شوید.

شرایط یک ازدواج موفق (یخش یکم)

ازدواج ، باید ها و نباید ها …

بهترین آموزش های بعد از ازدواج

تفاهم

 

تفاهم واژه ای کلیشه در جامعه ماست ، خصوصا در ازدواج. اما شاید همین موضوع را بتوان مهمترین عامل در داشتن شرایط یک ازدواج موفقدانست .

تفاهم واقعا به چه معناست؟ شباهت ؟ یا تفاوت که به معنی تکمیل آنهاست ؟؟

درک متقابل

چکش قاضی

مهمترین مولفه تفاهم ، در درک متقابل خلاصه میشود. نکته ای که در این مورد بسیار مهم است . اغلب برداشت اشتباهی در مورد ان وجود دارد این است که ، درک کردن یک فرد لزوما به معنی تایید برحق بودن او نیست! این دو ،  دو موضوع جدا از هم هستند . قاضی ای را در نظر بگیرید که ممکن است به یک مجرم حق بدهد که با توجه به شرایط بد او ، دزدی کاملا طبیعی است اما او را برحق نمیداند.

درک کردن بصورت موثر  شامل موارد زیر است

شناخت احساسات

ذره بین

شما باید بتوانید احساسات درونی همسرتان را از طریق مشاده رفتار و عادات او  و یا سوال کردن بشناسید.این یکی از شرایطهای یک  ازدواج موفق است.

شناخت دلایل احساسات و رفتار ها

پس از شناخن خود احساسات ، مرجله مهمتر و سخت تر این است که باید دلایل آنرا بشناسید ، مثلا زنی وسواسی است ،

باید ببینید ، که چرا وسواس دارد ، این میتواند دلایل گوناگونی داشته باشد ،

خانواده
ژن

کروموزوم

که  مهمترین شرایط محیطی هر انسانیست. رفتارها و احساسات یک فرد بسیار متاثر از خانواده و شرایط آن است.برای مثال یک زن وسواس دارد زیرا در خانواده وسواسی متولد شده یا مردی بشدت عصبی است چون خانواده عصبی ای داشته . تا ثیر گذاری خانواده

به دو شکل میباشد

مستقیم

خانواده  از طریق تربیت اگاهانه و یا نا آگاهانه(رفتار خود اعضا) شخصیت فرد را شکل میدهد

غیر مستقیم

بوسیله ژن ها و خصلتهای وراثتی ، در شخصیت فرد اثر میگذارد

باید اضافه کرد که دلایل احساسات و رفتار های یک شخص که متاثر از خانواده بوده بدلیل این که از کودکی در فرد اثر گذاشته اغلب قدرت بالایی در تعیین شخصیت او دارد. پس برای شناخت حساسات و رفتار یک فرد ، باید دلایل آنها را ابتدا در خانواده او جست.

 

این مطلب ادامه دارد …

 

دسته‌ها: ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *