روانشناس کودک در تهران

منتشرشده توسط admin در تاریخ

روانشناس کودک یک نیاز است

همه ی ما در مراحلی از زندگی نیاز به مشاور پیدا خواهیم کرد. روانشناس کودک (کلیک کنید) کمک می کند تا کودک خود را در حساس ترین دوران سنی به بهترین وجه ممکن تربیت نماییم. تربیت پذیری و شخصیت یک انسان در همان سال های ابتدایی زندگی شکل می گیرد.  گاهی شاید در تربیت کودک خود به بن بست برسید و هرکس پیشنهادها و روش هایی را به شما ارائه دهد که اغلب کارآمد نبوده و باعث آسیب های رفتاری در کودک شده که تا سالیان سال قابل جبران نخواهد بود.

مشاوره به معنی بیمار بودن مراجعه کننده  نیست

یکی از مشکلات جامعه ما برداشت بد از میار و مشاوره است.برخی افراد با شنیدن اسم روانشناس ممکن است دچار اشتباه شوند و گمان ببرند که افراد دارای مشکل روحی به روانشناس نیاز دارند، اما این موضوع به کلی اشتباه است چرا که روانشناس کودک مشاوری است که با شناخت شخصیت و روحیات فرزند شما  اقدام به مشاوره دادن می نماید و در دوران هایی از زندگی که به مشاوره نیاز پیدا می کنید، فردی متخصص به کمک شما می آید و راهکار مشکلات شما را پیش پای شما می گذارد.

صحبت با کودک دروغگو برای تربت او

کودک

تربیت فرزند توسط مشاوره روانشناسی

تربیت فرزند : روکرد تنبیهی

مرکز مشاوره آوای مهر واقع در تهرانپارس، مرکزی است که با بهره گیری از مشاورانی مجرب و کارآزموده کمک می کند تا در لحظه لحظه رشد و تربیت فرزند دلبندتان تنها نباشید و بتوانید مشکلات فرزندتان را درک کرده و با تربیتی مناسب فرزندی موفق و قوی را تحویل جامعه دهید.

مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره تحصیلی، کار درمانی، رفع اختلالات تکلم، مشاوره در زمینه های استرس، ترس و فوبیای کودکان تنها گوشه ای از خدمات مرکز مشاوره آوای مهر واقع در تهرانپارس می باشند که به شرح آنان می پردازیم.

روانشناس کودک – مشاوره  نوجوان :

مشاوره نوجوان راه حل مشکلاتی را پیش پای شما می گذارد که شاید از حل شدن آنان نا امید شده باشید! برای مثال ممکن است فرزند شما به طور مداوم پرخاش نماید و به حرف شما گوش نکند. در این حالت اگر با پرخاش و تنبیه بدنی پاسخ وی را بدهید این نشانه ها در وجود وی مانده و باعث یک آسیب طولانی مدت می شود، چرا که پرخاش در سنین نوجوانی و کودکی می تواند به اقتضای سن باشد و بعد از گذر از این دوران سنی، اگر با صبوری و محبت رفتار کنید برطرف گردد.

علائم افسردگی

افسردگی نوجوانی و علائم افسردگی در نوجوان

روانشناس کودک – مشاوره تحصیلی 

روان شناس کودک و نقش آن در مشاوره تحصیلی

شاید بتوان گفت پدر و مادری پیدا نمی شود که آرزوی تحصیلات عالی و موفقیت را برای فرزندش نداشته باشد.

برخی از والدین دوست دارند فرزند خود را در آینده در لباس دکتر یا در لباس خلبان ببینند در حالی که شاید فرزندشان رغبتی به هیچ یک از این مشاغل نداشته باشد.

استعداد و رغبت دو مورد مهم تعیین کننده سرنوشت فرزند شما هستند. شاید فرزندی استعدادی در ریاضیات نداشته باشد اما در عوض مهارت بسیار بالا و علاقه زیادی در کارهای فنی و مکانیکی داشته باشد. اگر مسیر تحصیلی کودک به درستی پیش نرود و در سنین نوجوانی انتخاب رشته منطبق با توانایی، استعداد و رغبت وی نباشد در نهایت به بن بست خورده و ممکن است عواقبی چون ترک تحصیل، اتلاف وقت، افسردگی به دلیل عدم موفقیت گریبان گیر فرزند دلبندتان شود. 

در مقابل اگر رشته تحصیلی متناسب با توجه به علایق، توانایی و استعداد صورت گیرد بدون شک فرزند شما اگر پزشک نشده و یک مهندس مکانیک شود، مکانیکی شاد و موفق خواهد بود که هر روز با اشتیاق به سمت کار خود رفته و از زندگی اش رضایت خواهد داشت.

روانشناس کودک – رفع اختلالات تکلم

تاثیر تربیت خانواده بر فرزندان

برای برخی از والدین پیش می آید که فرزندشان بسیاری از کلمات را به درستی تلفظ نمی کند. هر چه تلاش می کنند موفق به رفع این اختلالات تکلم  نمی شوند و با امید این که گذر زمان مشکل را حل کند توجهی به این موضوع نمی کنند. اما گاها گذر زمان نیز مشکلی را حل نکرده و این اختلالات تکلمی تا سالها همراه کودکشان می ماند و در مکان های عمومی چون مدرسه ممکن است سبب تمسخر و پایین آوردن اعتماد به نفس کودک شود.

در سنین بزرگسالی نیز اختلالات تکلم می تواند اختلالی جدی باشد برای تعاملات روزمره و مذاکرات و پیشرفت کردن در جامعه. خوشبختانه علم روانشناسی به کمک این مشکل آمده و دیگر اختلالات تکلمی مشکلی غیر قابل حل نمی باشد. با مراجعه به مرکز مشاوره آوای مهر تهرانپارس با بهره گیری از مشاوران توانمند می توانید این مشکل را در همان سنین کودکی از فرزندتان دور کنید.

روانشناس کودک کمک کننده به رفع استرس

پیشگیری از استرس و راه کار های آن + راهنمای کاربردی

روانشناس کودکشب ادراری کودکان

شب ادراری  مشکلی شایع در میان کودکان است که دلایل متعددی دارد. این مشکل به دلیل آموزش اشتباه در دستشویی رفتن کودک نیست، بلکه مشکلی جداگانه است که آموزشی جداگانه را می طلبد.

مشاوران کودک به بهترین نحو ممکن قادرند تا علت شب ادراری را یافته و با آموزش کودک از این اتفاق جلوگیری کنند.

مشاوره خواب کودکان توسط مشاوره روانشناسی

کودکانی که دوست دارند با والدین بخوابند

روانشناس کودکفوبیا و ترس کودکان

فوبیا و ترس کودک و نقش روانشناس کودک در رفع آن

یکی از خطرناک ترین و آزار دهنده ترین مشکلات برای فرزندتان ترس و فوبیا از چیزی خاصی می باشد. گاهی اوقات یک ترس شدید ممکن است قدرت تکلم را از فرزندتان بگیرد و کودک عزیزتان تا مدت ها لب به سخن نگشاید. یا فوبیا از برخی چیزها مانند آسانسور یا پله برقی یا هرچیز دیگر در شرایط مختلف شما را به دردسر بیاندازد. بی شک این موارد به کمک مشاور احتیاج دارند و رفع این مشکلات فقط به دست متخصصینی مجرب و کارآزموده ممکن می باشد و عدم توجه به حل این مشکلات می تواند سبب خسارت هایی جبران ناپذیر به روحیه کودک عزیزتان شود.

جمع بندی

در نهایت هزاران مشکل و هزاران راه حل برای هر مشکل وجود دارد. تخصص یک روانشناس کودک  مرکز آوای مهر در تهرانپارس یافتن مشکل و مشاوره دادن برای حل آن است. بدون شک مشکلی که راه حلی صحیح پیدا نکند حل نشده و به مشکلی بزرگتر بدل خواهد شد. 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *