روانشناسی اینستاگرام

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

روانشناسی اینستاگرام

روانشناسی اینستاگرام

شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام در سالهای اخیر بشدت محبوب شده اند،بطوریکه بسیاری را به خود معتاد کردند. ناگهان در این زمان واکنش برخی از پرطرفدار ترین سلبریتی های آمریکا مانند سلنا گومز و مدونا و موضع گیریشان در مورد اینستاگرام جنجالی شد. چیزی که عده ای را متعجب کرد این بود که چرا این افراد که میلیونها دلار از همین شبکه اجتماعی درآمد دارند،باید نسبت به آن معترض باشند؟


مطالب پیشنهادی :

ازدواج سفید

مشاوره درباره ازدواج سفید ; ازدواج سفید چیست؟

———————————————————————————————————————————

1 – عکسهای غیر واقعی

عکسهای غیر واقعی

احتمالا شما هم در پس تصاویر پر زرق و برق ایسنتاگرام ، ناخود اگاه زندگی خود را با زندگی ای که در این عکسها نشان داده میشود مقایسه میکنید.باید بدانید که افرادی که این عکسها را از خود به اشتراک میگذارند، هیچگاه زندگی واقعی خود را نشان نمیدهند.آنها فقط نیمه پر لیوان را به دیگران نشان میدهند و این تصویر غیر واقعی ای را از زندگی آنها به دیگران میدهد.آنها هیچگاه تصاویری از مشکلات، رنجها ، مشکلات و … را منتشر نمیکنند ، زیرا کسی برای این افکار لایک نمیزند!

2 – ایجاد انتظارات غیر واقعی

انتظارات غیر واقعی در اینستاگرام

یکی از معایب مهم اینستاگرام، ایجاد انتظارغیر واقعی و بی دلیل است. در اینستاگرام ،تصویر بسیاری از ورزشکاران یا مدلها دیده میشوند.زیاد دیدن این تصاویر ناخوداگاه مارا نسبت به همسر یا دیگران بدبین و دلسرد میکند.ما کم کم انتظار پیدا میکنیم که باید ، حتما باید فلان هیکل را داشته باشیم یا حتما همسرمان شبیه این فرد باشد.باید بدانید این تصاویر ، حالت یک فرد نرمال نیست و نباید با معتاد شدن به این تصاویر خودمان و دیگران را بی دلیل به چالش بکشید.بسیاری از این افراد،بصورت حرفه روی بدن خود کار کرده اند و بسیاری از این افراد،علاقه،وقت یا حتی هزینه مالی برای رسیدن به چنین سطحی را ندارند یا اصلا نمیخواهند که داشته باشند!

3 – تصاویر غیر واقعی و ادیت شده تصویر غیر واقعی

متاسفانه یا خوشبختانه ، بسیاری از شاخهای اینستاگرام تنها در دنیای مجازی شاخ هستند و دیده شده که بسیاری از آنها آنطوری نیستند که در ظاهر به نظر میآیند.آنها از تصاویر غیر واقعی و ادیت شده استفاده میکنند تا جذابتر به نظر بیایند.

جدای از همه مسائلی که در مورد اینستاگرام گفته شد، بنابر این بسیاری از تصاویر اینستاگرام اصلا واقعی نیستند.یعنی ادیت شده اند و واقعیت آن چیزی نیست که میبینید!

__________________________________________________________________________________

مرکز مشاوره ازدواج در تهران

معرفی راه های ازدواج با شخص مناسب

__________________________________________________________________________________

4 – وقت گیر بودن

وقت گیر بودن اینستاگرام

اینستتاگرام ، جذاب است.علل جذابیت اینستاگرام را در ادامه این مطلب عنوان کردیم ، اما باید گفت که این جذابیت ، متاسفانه وقت زیادی را از شما میگیرد. این شبکه اجتماعی بگونه ای طراحی شده است که همانند یک گرداب ، به شکل عجیبی کاربر برای استفاده از آن بتواند ساعتهعا وقت بگذراند بدون اینکه خسته شود.هر چه یک چیز جذابتر باشد ، انرژی بیشتری برایش میگذاریم و انجام کارهای مهمتر بازمیمانیم.در استفاده از این شبکه اجتماعی نباید زیاده روی کرد ، زیرا آسیب آنرا خواهید دید زمانیکه ببینید ، تمام کارها عقب افتاده اند.

چرا اینستاگرام محبوب است؟

با وجود تمام این اسیبها اینستاگرام بسیار محبوب است زیرا :

1 – توجه و تحسین

تحسین در اینستاگرام

هیچ چیزی به اندازه اینستاگرام فرد را در معرض توجه و تحسین قرار نمیدهد.در اینستاگرام شما مورد احترام و تحسین قرار میگیرید.مردم شما را لایک میکنند و شما فرصت دارید نظرات و احساسات خود را بیان کنید.

2 – احساس قدرت و احترام

قدرت و احترام در اینستاگرام

در اینستاگرام ، ناخود اگاه این طور برداشت میشود که  شما همانند یک رهبری هستید که فالور های شما نقش پیرو و سرباز شمارا دارند.شما باید به افراد اجازه بدهید که فالور شما باشند و هر کسی همچین اجازه ای ندارد.

3 – تبلیغات

درآمد تبلیغاتی در اینستاگرام

امروزه بسیاری از افراد به فکر در آمد زایی در اینستاگرام هستند.زیرا بقدری توجه در این شبکه وجود دارد، که میتوان با پذیرش تبلغات بوسیله ایجاد یک پیج با فالور بالا درامد خوبی کسب کرد.بسیاری از سلبریتی ها درامد قابل توجهی از این شبکه دارند.میزان درامدی که سلبریتی های مشهور دنیا بواسطه همین تبلیغات به جیب میزنند به 35 میلیون یورو میرسد!

نتیجه گیری

4 – فرصت اظهار نظر

فرصت اظهار نظر

اینستاگرام ، فرصتی است برای بیان حرف ها ، احساسات و عواطف شخصی کاربران.چه به صورت عکس،چه به صورت متن ای ویدئو.برای کسی که میخواهد احساسات خود را بیان کند چه جایی بهتر از اینستاگرام؟هزاران نفر میتوانند حرف شما را برون محدودیت زمانی و مکانی ببینند!

خوشبختانه اینستاگرام،نقاط مثبت زیادی دارد.میتوان از آن برای درامد زایی یا پیدا کردن دوستان خوب استفاده کرد، اما حواستان باشد که در دام این تصور نیفتید که :

زندگی دیگران خوب است و من مشکل دارم!

پایان

دسته‌ها: ازدواج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *