دلایل خیانت زوجها و راه های پیش گیری (بخش یکم : محبت)

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

هیچ مرد یا زنی ذاتا” خیانکار نیست !

یکی از اسیبهای جامعه امروز و بسیاری از جوامع حتی پیشرفته ، خیانت در یک رابطه یا حتی ازدواج است و محبت در بروز و حتی پیش گیری آن نقش حیاتی دارد . در مراجعات به مرکز مشاوره آوای مهر ما نیز بسیار مشاهده شده که این مسئله خصوصا در خانواده های دارای فرزند ، اسیبهای بیشتری  به همراه دارد .

نکته !

قبل از هر چیز باید یاد اوری کنیم برداشتی که نباید در این مسئله  شود در این مورد این است که ” در گذشته ، خیانت زوجها  کمتر بوده ” . در گذشته ، سردی روابط زوجین بدلیل قبح ها و مسائل حیثیتی که در جامعه آن زمان حسیاسیت بیشتری داشت در نتیجه  بروز نمیکرد و به خیانت و طلاق منتهی نمیشد ، امروزه ، این مسئله تنها بروز و شفافیت بیشتری پیدا کرده ، و در کل نمیتوان نتیجه گرفت که  خیانت ، صرفا در جوامع امروز خیلی بیشتر شده .

اما راهای پیش گیری از این اتفاق چیست ؟

بهترین مرکز مشاوره تهران

محبت

 

“از محبت خارها گل میشود” . در اتمسفر رابطه شما  باید این حس جریان داشته باشد  و باید دارای ویژگی های زیر باشد :

متقابل باشد

دو عاشق

دو قو

محبت باید متقابل باشد و یکطرفه بودن ان ، اثر بخشی کافی را دارا نیست . اگر احساس میکنید احساستان یک طرفه شده ، میتوانید با مراجعه به مرکز مشاوره آوای مهر ، پس از بررسی دلایل آن ، موضوع را حل کنید.

معرفي بهترين مركز مشاوره ازدواج تهران

عمیق باشد

عمق

ریشه

یک حس  باید عمیق و درونی باشد ، نمیتوان آنرا بازی کرد یا ظاهر سازی کرد ، چون همسر شما در بلند مدت (حتی اگر به بیان نیاورد)متوجه این امر خواهد شد.

جنبه بیرونی داشته باشد

هدیه

کادو

حس درونی شما ، باید وجهه بیرونی داشته باشد و در مراجعه به مرکز مشاوره ما( آوای مهر ) بسیار مشاهده شده که آقایان از این که احساساتشان از طرف همسر جدی گرفته نمیشود شکایت دارند. دلیل این مسئله  لزوم جنبه بیرونی داشتن حس اقایان است و باید تمرین شود . این مسئله دو بخش مهم دارد :

بهترین کادو برای همسر

محبت کلامی

نکته مهمی که آقایان باید بدانند این است که  برای خانم ها ، مهم است که  محبت شما ، علاوه بر حس عمیق ، باید به زبان آورده شود و صرف داشتن این حس ، برای خانم ها کافی نیست! پس محبت کلامی بسیار تاثیر دارد ، چه بسا بیشتر از محبت درونی شما !

محبت عملی

و حتی گاهی بوسیله خرید هدیه یا برگزاری یک مراسم ، حتی مختصر بیان شود.در مورد اقایون هم این مسئله صادق است ، حس محبت شما باید در آراستگی خانه و ظاهرتان و حتی  در عشقبازی شما نمود عملی داشته باشد.

رفتار درست خانم بعد از امدن مرد از سر کار

شرطی نباشد

خورشید

افتاب گردان

البته این مورد فقط در کلام آسان است اما اجرای آن تاثیر شگرفی بر همسر شما (خصوصا مردان) دارد.

گرمای محبت شما به همسرتنان ،یباید شرطی باشد ، یعنی در پاسخ به یک حرکت مثب همسر مثل هدیه خریدن یا برای اینکه در یک روز حالتان خوب است  محبت کنید مانند خورشید بی انکه چیزی طلب کند . باید بیاموزید که حس شما باید دائمی و مستقل از شرایط بیرونی باشد.البته این به معنی در نظر نگرفتن وظایف شریک زندگیتان نیست ، بلکه او هم باید بدین گونه رفتار کند !

جمع بندی

” اگر به همسرت محبت نکنی ، دیگری محبت خواهد کرد “

با وجود نکات گفته شده اگر همسرتان را دوست دارید ، محبت کردن ساده است ، و اگر نه ، بسیار مشکل(تقریبا غیر ممکن)

به یاد داشته باشید که چالش اصلی در موانعیست که در ابراز و اعمال عملی آن وجود دارد ، و صرف داشتن یک حس و حتی ابراز آن چالش اصلی نیست ، در مطالب بعدی ، به عوامل عدم بروز آن خواهیم پرداخت ، موفق باشید.

بخش ازدواج سوالات ازدواج و مشاوره رایگان


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *