خانواده خوب و ویژگی های آن

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

خانواده خوب چه ویژگی هایی را باید داشته باشد

در مراجعات حضوری مراجعین به مرکز مشاوره آوای مهر به عنوان بهترین مرکز مشاوره شرق تهران ، بسیاری از مشکلات مربوط به زن یا شوهر ویا مشکلاتت فرزندان  بیشتر از اینکه مربوط به خود شخص باشد و به اصطلاح جنبه شخصی داشته باشد ، ریشه در مسائل و مشکلات خانوادگی دارد.

پس با میتوانیم بگوییم اگر مسائل خانوادگی حل و فصل شود، بسیاری از مسائل شخصی افراد نیز بتدریج حل خواهد شد.این چیزی است که ما به عینه در افراد مشاهده کردیم.

زمانی که خانواده بر طبق اصول و قواعد یک خانواده خوب درامد ، رفتار و وضعیت تک تک اعضا نیز بسیار بهبود پیدا کرد.(شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر و یا مراجعه حضوری با تعیین وقت قبلی ، از خدمات بیشتر موسسه آوای مهر بهره مند شوید.)

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

بهترین دکتر مشاور خانواده در تهران

منافع جمعی بر منافع فردی ارجحیت دارد

خانواده خوب

خانواده

منافع جمعی باید بر منافع فردی اولویت داشته باشد.چیزی که در خانواده های موفق و خوب دیده میشود ولی در خانواده های نا موفق دیده نمیشود ، خودخواهی های اعضا بخصوص والدین میباشد.در یک ارتباط جمعی شما باید بتوانید به خود بقبولانید که با چشم پوشی از بعضی تک روی ها و خود خواهی ها ، پاداش های ارزشمند تری از تعامل با با دیگران ، خصوصا خانواده خود دریافت خواهید کرد. خبر خوب اینکه اگر شما بتوانید ارتباط بهتری بوسیله چشم پوشی از بعضی امیال خود داشته باشید ، دیگران از طریق همین ارتباط عالی بین شما ، انعطاف کافی برای انطباق با خواسته های شما را پیدا خواهند کرد و در بعضی موارد حتی به شما کمک نیز خواهند کرد.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

جلوگیری از دعوا خانواده با عادات درست

حس همکاری

خانواده خوب و موفق

خانواده شاد

حس همکاری باید در تک تک اعضای یک خانواده وجود داشته باشد.البته در مورد کودکان خرد سال ، این حس کاملا بستگی به محیط خانواده دارد ، و اکتسابی است.حس همکاری یعنی تمایل اعضا برای انجام کارها یا حل مسائل بصورت گروهی.حس همکاری بدلایل زیر میتواند ازتباط اعضا و درنتیجه وضعیت و اتمسفر خانواده را تا حد زیادی بهبود ببخشد:

لذت بخش بودن

بسیاری از انسانها بدلایل تکاملی و یا شخصیتی ، تمایل به انجام کارهار بصورت گروهی را دارند ، زیرا کار را از حالت یکنواختی در میاورد و افراد میتوانند به هم کمک کنند تا کار را سریعتر به اتمام برسانند.

اشتراک

وقتی عده ای از افراد(خصوصا اعضای خانواده)مثلا در کارهای خانه با هم همکاری میکنند ، در واقع دارند برای حدف مشترکی فعالیت میکنند ، این انطباق هدف ولو موقتی ، میتواند صمیمیت افراد را بسیار بهبود ببخشد ، زیرا انسانها بوسیله اشتراکات ، جذب یکدیگر میشوند.

افزایش اعتماد بنفس و مسئولیت پذیری

دادن وظیفه و در واقع محول کردن کارها برای افزایش روحیه همکاری خصوصا به کودکان امروزی باعث افزایش اعتماد بنفس آنها میشود که خود این اعتماد بنفس زمینه همکاری های بعدی  را بهمراه دارد و این عمل تکرار خواهد شد و همچنین افراد خانواده چون حول یک محور همکاری میکنند (مثلا تهیه ناهار یا شستن آشپزخانه) مسئولیت پذیری بیشتری برای انجام وظایف خود و حفظ خانواده خواهند داشت.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید:

بهترین دکتر مشاور خانواده در تهران

دسته‌ها: خانواده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *