جلوگیری از دعوا خانواده با عادات درست

منتشرشده توسط admin در تاریخ

از همسران جوان خواستیم که حتما برای و تازه شروع شده شان، برنامه ریزی کنند.  حالا قصد دارم از مزایای عادتهای خوب، حرف بزنیم که  از بیشتر بگومگوهای احتمالی جلوگیری کنند.

یکی از عادتهای خوب، انتخاب محل مناسب برای اشیای خانه است؛ مخصوصا اشیایی که استفاده مشترک برای زن و شوهر دارند. مثل کلید در خانه، سوئیچ اتومبیل، قیچی، شامپو، صابون حمام و انواع بی شمار این قبیل اشياء. پس از این که هر چیزی در جای ثابتی قرار گرفت، طرفین محل استقرار هر وسیله ای را در خانه می دانند و نیازی نیست که در غیاب همسر، در جستجوی آن باشند.

 

همین کار به ظاهر کوچک، که گاهی خیلی بی اهمیت به نظر می رسد، در مواقعی که روابط زوجین بحرانی است، می تواند جرقه یک مشاجره لفظی بشود! وقتی شما از حادثه ای عصبانی هستید، دنبال بهانه می گردید که خود را تخلیه کنید. بنابراین پیدا نکردن شیئی در خانه که همسرتان موجب جابه جایی اش شده، قادر است شما را به طغیان بکشاند.

ورود به مشاوره خانواده

عادت خوب، تنها منحصر به استقرار اشیاء در جای ثابتی نیست. عادت خوب، می تواند در همه زمینه ها نقش تفاهم آمیزی داشته باشد. مثلا پس از مراجعت از یک میهمانی، از میزبان تشکر کردن، قدردانی دائمی از همسر به مناسبت اتفاق های روزمره، نوشتن یادداشتهای روزانه، بررسی حوادثی که می توانند موجب عبرت و کسب تجربه باشند، تمرین و تصحیح رفتارهای غلط خودمان و خلاصه، انجام دهها رفتار و اعمالی که قادرند در سن تفاهم ما نسبت به خودمان و نسبت به دیگران موفقیت آمیز باشند


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *