توصيه هاي ازدواج دختران درباره انتخاب و اشتباهات در انتخاب همسر

منتشرشده توسط admin در تاریخ

ايا اين جمله كه علاقه بعد از ازدواج پيدا ميشه درست است؟

علاقه بعد پیدا میشه!

قسمتي از كتاب جوانان و ازدواج

توصيه هاي ازدواج ;دختران جوان روی سخنم با شماست. هرگز و تحت هیچ شرایطی، زیر بار ازدواج های فرمایشی و ناخواسته نروید. اجازه ندهید والدین تان برای شما تصمیم بگیرند؛ مگر این که یقین حاصل کنید و مطمئن باشید که تصمیم آنها منطقی و درست است. تحت هیچ شرایطی،

 

به همسری کسی که دوستش ندارید، از رفتارش، گفتارش، قیافه اش، لباس پوشیدنش، غذا خوردنش، حتی از خانواده اش و از خیلی چیزهای دیگرش خوشتان نمی آید، رضایت ندهید.

moshaver42.ir

توصيه ها مهم قبل ازدواج

من هرگز نمی گویم که به جزئیات اهمیت بدهید و هرکس را به بهانه ای رد کنید. خیر! هرگز منظورم این نیست؛ ولی مواظب باشید که بدون عشق و علاقه و در نهایت بی تفاوتی، با کسی ازدواج نکنید، زیرا زندگی زناشویی، خود به تنهایی آن قدر سخت و پیچیده هست که اگر عشق و علاقه و مخصوصا «مهر» و «احترام»، چاشنی آن نباشد مصیبتی

 

می شود که انگ هایی چون «ترشیدگی»، «پیردختری»، «بی شوهری» و «دختر ا رکرده) هزاران برابر بهتر از زندگی با مردی است که او را دوست

 

استثناست؛ مخصوصا هرگز، هیچ استثنایی جای یک «قاعده و قانون» را نگرفته است.

نكات مهم ازدواج

٪۹۰ ازدواج هایی که در صفحه های بعدی آمده و منجر به جدایی شده اند، نه فقط فرزندان ناسالم، بلکه ناهنجاریهای ناسالم تری به جامعه تحویل داده اند. همان طور که هیچ بار کجی سالم به منزل نمی رسد، یا اصلا به منزل نمی رسد، هیچ ازدواج غلطی نیز نتیجه و ثمره شیرینی نخواهد داشت.

نقش دعوا هاي پدر مادر در ازدواج زودهنگام

١- دعواهای پدر مادرم، مرا خسته کرده بود!

اگر از دعواهای پدر و مادر خسته شده اید به فکر چاره ای اساسی باشید. هیچ وقت برای فرار از خانه ازدواج نکنید که ممکن است شما هم به همین مصیبت دچار شوید. منظورم از همین مصیبت»، فرار از خانه دوم و خانه شوهر است! چون مشکلات فرار از منزل شوهر، صد چندان می شود.

دعواي پدر و مادر

ازدواج باید با حداقل تفاهم شروع شود. اگر می بینید خواستگارتان را کاملا نپسندیده اید، با او ازدواج نکنید که شما هم، پس از مدتی مجبور به قهر کردن از خانه اش می شوید؛ آن وقت، اجبار به همان جایی برمی گردید که از آنجا گریزان بودید؟

ازدواج براي پول

 ۲- در تنگنای مالی بودم

یکی دیگر از توصيه هاي ازدواج و عوامل ازدواج های ناخواسته و اجباری و تحمیلی برای دختران جوان ازدواج هایی هستند که براساس نیازهای اقتصادی پایه ریزی شده اند. متأسفانه این یکی هم سرانجام درست و حسابی و به قول معروف، سفید بختی نخواهد داشت. بیشترین نیازهای اقتصادی، در سالهای اولیه

ازدواج به وجود می آیند؛

ازدواج براي پول

ولی اگر مهر و محبت که پایه و اساس یک زندی مشترک است، وجود نداشته باشد، چون ازدواج به نیت رفع نیاز مالی بوده و نه با انگیزه عشق و محبت، لذا همه چیز در سایه ابهام، حوادث و اتفاق یعنی قضا قدری و تصادفی پیش می رود. پس تصادف، از آن جهت که شاید همه چیز، «تصادف و اتفاق خوب پیش برود و یا شاید هم برعکس.

ازدواج اطرافيان و تاثير آن بر دختران

٣- همه دوستانم، ازدواج کرده اند.

دختر خانم عزیز! به علت اینکه دور و برتان خالی شده و همه دوستان تان ازدواج کرده اند، هرگز تن به ازدواج ناخواسته و با اکراه ندهید. یادتان باشد که نباید بدون جهت، اعتماد به نفس تان را از دست بدهید و نگران شوید که مبادا دیگر کسی به سراغتان نیاید.

ازدواج اطرافيان

به خودتان و به اطرافیان تان فرصت بدهید؛ ادامه تحصیل بدهید؛ تخصص یا فنی را بیاموزید و… خلاصه از روی عجله و به خاطر اینکه مثلا دخترخاله تان ازدواج کرده است، تن به ازدواج ندهید که به احتمال زیاد پشیمانی به بار می آورد. یعنی خدای نکرده می شوید مصداق ضرب المثل معروف که: «آدم اگر مرگ خودش را ندیده، مرگ همسایه را که دیده است»!

معرفي ديگران براي ازدواج

۴- خاله جون میگفت: خوبه!!

دختر خانمهای جوان! با اصرار خاله جون، یا توصیه دختر عمه جون، سفارش های مامان بزرگ و یا قربان صدقه رفتن های مامان و پاپا، تن به ازدواج ندهید!! خاله جان شما گرچه عزیز است، ولی معیارهایش با شما فرق دارد. او می تواند «معرف» دلسوز و محترمی باشد، ولی اجازه ندهید پافشاریهایش باعث ازدواج شما بشود. چشمهایتان را کاملا باز کنید و عجله نکنید.

معرفي ديگران براي ازدواج

چند ماهی یا یک سالی دیرتر، ولی با تصمیمی عاقلانه تر، بهتر است تا تن به ازدواج هایی که از سر ناچاری توصیه می شود بدهید. زیرا خود شاهد صدها جدایی و هزاران کشمکش و جار و جنجالهای توانفرسایی بوده ام که ازدواج همه آنها به توصیه یکی از فامیل و یا به توصیه مثلا یکی از دوستان مادر دختر دم بخت، صورت گرفته است. اصولا، دختر دم بخت» بودن بهتر است تا دختر «نگون بخت» شدن! پس، بیشتر دقت کنید، بیشتر کنکاش کنید؛ مهم ترین اصل ازدواج و «عروسی» همانطور که از اسمش پیداست، خواستن «عروس» جوان است و قابلیت او در فهم منطقی داماد!

 

۵ – ازدواج های مقایسه ای در توصيه هاي ازدواج

گاهی دخترهای جوان از روی هوا و هوس و به انگیزه ثروت، مرتکب!» ازدواجی می شوند که فاقد عوامل اصلی ازدواج، یعنی علاقه و تفاهم است. مثلا چون شوهر دختر خاله اش دارای ماشین مدل بالاست،

ازدواج مقايسه اي

      پس او نباید زن کسی بشود که مدل ماشین او پایین تر باشد! یا چون دختر عمه اش با کسی ازدواج کرده که خانه اش در محله اعیان نشین است، پس او نباید در محله ای که معروف نیست زندگی بکند! چون عروسی دختردایی او در فلان هتل بوده، پس نمی تواند با کسی ازدواج کند که قادر نیست برایش در هتل عروسی بگیرد. به این قبیل وصلتها، ازدواج های مقایسه ای می گویند.

دختر خانم محترم! با کسی که دوستش دارید ازدواج کنید و به این ظواهر فریبنده و گذرا توجه نکنید. این قبیل «داشتن»ها و «بودن» ها و «شدن» ها، معمولا و غالبا موقتی است؛ پس از آن که برنده این مسابقه بی سر انجام و ظاهر فریب شدید، تازه به فکر حقیقت زندگی خود می افتید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *