بهترین تربیت کودک

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

بهترین راه تربیت کودک چیست؟

تربیت کودک میتواند مهمترین دلمشغولی یک زوج باشد.خصوصا تربیت کودکان لجباز.یک تربیت صحیح میتواند تضمین کننده آینده یک کودک باشد.اگر فرزند شما تربیت مناسبی ببیند میتواند واکنش مناسبی نسبت به مشکلات طبیعی زندگی داشته باشد که همواره سر راه هر فردی سبز خواهند شد. شما میتوانید برای نتیجه گیری بهتر و سریعتر با تعیین وقت قبلی از مرکز مشاوره آوای مهر در تربیت درست کودک خود مطمئن شوید.

اما بهترین راه تربیت کودک چیست؟

از کجا بدانیم واکنش ما نسبت به کودک صحیح است؟

تربیت کودکان چهارساله چگونه است؟

یک مادردر حال تربیت کردن زبانی کودک

تربیت کودک

مطالب مرتبط :

بهترین روانشناس کودک در تهران

کودکانی که دوست دارند با والدین بخوابند

چند نکته برای تربیت درست کودکان در روانشناسی کودک

تربیت غیر مستقیم

مادر اخمو

مادر و فرزند بازیگوش

شاید با صراحت گفت که مهمترین و موثرترین عامل تربیت کودک ، تربیت غیر مستقیم است.تربیت مستقیم یعنی صرفا حرف زدن و امر و نهی کردن که بیشتر جنبه و تاثیر ظاهری و زود گذر دارد.اما تربیت غیر مستقیم ، بسیار کارامد تر است، زیرا برخلاف گفتار که بیشتر بر ذهن خود اگاه کودک اثر دارد، بر ذهن ناخود اگاه اثر دارد که تاثیر ژرفتر و عمیق تری دارد.

مطالب مرتبط :

روانشناس کودک در شرق تهران در مرکز مشاوره اوای مهر

احساس شما

احساس شما مهم است!ویژگی فوق العاده ای که کودکان دارند،حدس زدن احساسات درونی شماست.آنها میتوانند تشخیص دهند که شما واقعا به حرفی که میزنید اعتقاد دارید یا خیر.پس شما نباید حرفی را با دورویی بزنید.

مطالب مرتبط :

تربیت فرزند : روکرد تنبیهی

رفتار شما

اتاق بی نظم

بی نظمی

فرض کنید که میخواهید به کودکتان منظم بودن را بیاموزید.در وحله اول خود شما باید خانه منظمی داشته باشد.زیرا اگر خودشما نظم نداشته باشید ، و صرفا با حرف بخواهید اورا تربیت کنید ، نمیتوانید مانع تناقضی بشوید که او در گفتار و کردار شما میبیند.

باید بدانید که رفتار شما بسیار بسیار موثر تر از حرف شماست.البته تذکر یا گفتار حتما باید باشد ، اما گفتار باید همراه کردار شما باشد.

مطالب مرتبط :

تربیت نوجوان (بخش اول)

راه حل دعوا خانوادگی ; آشتی بعد از دعوا

جو مناسب

صحبت با کودک دروغگو

کودک

دو کودک را فرض کنید ، یکی در یک خانواده درسخوان و اهل مطالعه  و دیگری در یک خانواده درس نخوان.فکر میکنید کدام رغبت بیشتری به دانش نشان میدهد؟

طبیعی است که جو حاکم میتواند شخصیت یک کودک را تحت تاثیر قرار دهد، بدون این کسی بخواهد حتی چیزی را به آن دو کودک تذکر دهد.

 

 

دسته‌ها: کودکان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *