تربیت خانواده چگونه است

منتشرشده توسط admin در تاریخ

تربیت خانواده چگونه است

تربیت خانواده چیست ؟

تاثیر تربیت خانواده بر فرزندان

تربیت خانواده یعنی تربیت اعضای یک خانواده در قالب خانواده.به تعبیر بهتر ، یعنی اینکه چگونه اعضا بخصوص فرزندان را تربیت کنید تا به مسئولیتها و نقش های خانوادگی خود پی ببرند و به آن عمل کنند.دقت کنید که صرف اگاهی اعضا به نقش ها و مسئولیتها کافی نیست و یک الگوی تربیت خانواده موفق باید اعضا را به تحرک وا دارد.

تربیت خانواده دو بخش دارد :

تربیت خانواده چه اهمیتی دارد ؟

خانواده خوب با تربیت خانواده

خانواده دانا

اهمیت این موضوع  در انجاست که خانواده مهمترین اجتماع رشد فردی و جمعی انسانهاست.برای بسیاری از مراجعان ما در مرکز مشاوره اهمیت تربیت خانواده دست کم گرفته شده که این مییتوانید اسیب زننده باشد.باید بدانید خانواده بهترین فرصت ساخت یک محیط گرم و صمیمیست . بر طبق امار ها بسیاری از دلایل افسردگی در کشور ما بدلیل فقدان داشتن یک محیط گرم خانوادگیست.

تربیت خانواده چه تاثیراتی دارد ؟

افزایش روحیه مسئولیت پذیری و صمیمیت در خانواده

کار همگانی

همانطور که گفتیم ، بالندگی شخص در بالندگی اجتماع است و مهمترین اجتماع انسانی خانواده است . این امر به دو صورت بر خانواده تاثیر میگذارد :

والدین :

مستقیم :

تاثیرات مستقیم تاثیراتی هستند که زن و شوهر با رعایت موارد تربیتی خانواده  بصورت مستقیم بر هم میگذارند.تاثیر  در والدین منجر به ایجاد یک فضای مسئولیت پذیری ، روحیه تعاون و صمیمیت میشود.زوجین بهتر میتوانند مشکلات بین خود را کشف ،  درک ، تفسیر و در آخر حل نمایند.

غیر مستقیم :

هدف نهایی هر پدر مادری ، عاقبت بخیری فرزندانشان است .

تربیت صحیح خانواده بر این امر  فرزندان تاثیر زیادی دارد.زیرا انها بدلیل داشتن سن کمتر از انعطاف پذیری و قدرت یاد گیری بیشتری برخوردارند.تربیت خانواده چون خیلی سریع بر فرزندان تاثیر میگذارد ، آنها شاد تر و موفق تر خواهند بود. چه چیزی بیشتر از دیدن فرزندان موفق میتواند والدین شاد کند ؟؟

فرزندان :

تاثیر تربیت خانواده بر زناشویی فرزندان

تربیت فرزندان

آینده شغلی فرزندان خانواده :

مثلا کودکی را در نظر بگیرید که در یک والدین خوب تربیت شده توسط پدر بزرگ یا مادر بزرگش متولد میشود ، آینده بسیار روشن و درخشان تری نسبت به کودکی دارد که در خانواده ای بزرگ شده که والدین او آموزش و تربیت چندانی در همه زمینه های تربیتی نداشته اند.کودکی با والدین آموزش دیده میتواند بهتر با انسان ها ارتباط موثر برقرار کند و در نتیجه فرصتهای کاری و شغلی بسیار بیشتر و بهتری را میتواند برای خود ، والدین و خانواده ای که در اینده تشکیل خواهد داد فراهم کند.

ازدواج  فرزندان خانواده :

همانطور که در بخش قبل گفتیم ،  در یک خانواده اگاه و مسئولیت پذیر که در ان تربیت درستی در مورد همه اعضا آن جریان دارد ، فرزندان راه های برقراری ارتباط با افراد دیگر را بهتر یاد میگیرند در نتیجه شانس پیدا کردن زوج دلخواهشانن افزایش میابد.همچنین میتوانند ارتباط بهتر و لذتبخش تری را در زندگی مشترک خود و همسرشان تجربه نمایند و در نتیجه احتمال طلاقشان بسیار کاهش خواهد یافت .

 

تربیت خانواده چگونه است

مهمترین شیوره برای ساخت یک خانواده خوب ، قبل از امر و نهی کردن به اعضا ، این است که خود اشخاص واقعا به آن چه که میگویند و اعتقاد دارند ، عمل کنند.نیاز به عمل بجای صرفا حرف زدن چیزی است که دقیقا در جامعه ما نیز دیده میشود.اگر هر کسی خود به نظم اعتقاد داشته باشد ، باید اتاق یا خانه ای منظم داشته باشد تا اعضای خانواده التزام عملی به حرف او را درک کنند.

دسته‌ها: خانواده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *