ایا پدر مادر در هر شرایطی باید بچه دار شوند ؟

منتشرشده توسط admin در تاریخ

بسیاری از روانشناسان بالینی بر این عقیده اند که کودکان در سنین کودکی باید تربیت درستی شوند والدین باید به کودک در حل مسائل خود نقش یاری دهنده داشته باشند و نه حلال این سیاست تربیتی باعث میشود تا کودک همیشه در زهن خود بداند که شخصی پشت او هست اما در اخر خود او هست که باید مشکلات را حل و پشت سر بگذارد.

روانشناس بالینی کودک در تهرانپارس شرق

زمانی که کودک به یادگیری دوچرخه میپردازد ممکن است بار ها زمین بخورد اما این انگیزه و تشویق پدر مادر فقط جهت یاری دهندگی ذهنی دارد و کار اصلی را خود کودک انجام میدهد کودک چند باری زمین میخورد اما پدر مادر به او کمک میگنند تا بار دیگر تلاش کنند

مثال یادگیری دوچرخه و تربیت فرزند و کودک

زندگی کودکان مانند یادگیری دوچرخه است اگر پدر مادر از این بترسند که فرزند خود ممکن است زمین بخورد و هرگز نباید دوچرخه سواری یادبگیرد طرز فکر اشتباهی است.

والدین عزیز باید بدانید ریشه بسیاری از مشکلات بزرگسالی در کودکی قابل حل است مانند درختی که اگر کج بروید اصلح آن در اینده  بسیار سخت است پس بهتر است همه چیز از ابتدا درست و اصولی پیش برود خاک مناسب بر مناسب نگهداری مناسب نور مناسب چوب نگدارنده مراقبت ها برای ندیدن اسیب و افت به نهال همه اینها حاصل دسترنج یک باغبان است تا درخت او به نتیجه مطلوب برسد و میوه های خوشمزه دهد و خود درخت هم باعث شود سایه روی سر باغبان بیافتد و از آن لذت ببرد

 

اما اگر باغبان فقط هدف از اینکه درختی بکارد لذت خود باشد وبا خود بگوید درخت خودش بزرگ میشود و هر دو هفته یک بار اب میدهم یا اگر افت زد خودش مشکلش حل میشود ممکن است این نهال در زمانی که درخت میشود اصلا میوه ندهد و حتی منشا مشکلاتی مثل کرم های درختی و افت هایی باشد که نتنها مشکلی از باغبان حل نکرده و لذتی نمیبرد بلکه هر روز بلای جان مزرعه و باغ باغبان میشود.

بهتر است والدین قبل از فرزند اوری به این مسئله دقت کنند که برای لذت خود و برای حس خود و اینکه بگویند دوست دارم مادر شوم و من دوست دارم پدر شوم بچه دار نشوند و تنها زمانی بچه دار شوند که شرایطش را از همه لحاظ داشته باشند.

کودک انسان مانند حیوانات دیگر نیست که در بزرگسالی فقط به فکر خوردن و خوابیدن باشدو اگر پدر مادر از کودکی به فکر بزرگسالی او نباشند همیشه این سوال در ذهن فرزند ایجاد میشود که شما که شرایطش را نداشتید چرا بچه دار شدید. فقط بخاطر حس خودتان؟

دسته‌ها: کودکان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *