اظهار نظر و قضاوت سریع ممنوع

منتشرشده توسط admin در تاریخ

 

مشکل بتوان دقیقا معین کرد که این روش در زندگی کاری من چقدر مفید بوده است زیرا اغلب نتایج آن جزیی یا مربوط به فکر هستند، ولی می توانم در کمال اطمینان بگویم که این ابزاری مهم و قدرتمند است. آموختن اینکه بسرعت اظهارنظر نکنم مرا از گرفتار شدن در بسیاری از مکالمات غیرضروری یا بی موقع نجات داده است. بی تردید در زمان و انرژی من صرفه جویی کرده و احتمالا از جر و بحث هایی مرا نجات داده است.

بسیاری از ما عملا بسرعت اظهارنظر می کنیم. در کمال خوشحالی در مورد اظهارنظر دیگران، عقیده ی آنان یا اشتباهی که صورت گرفته است اظهارنظر می کنیم. نظر خود را خواهیم داد، در مورد یک سیاست، یک الگوی رفتاری با یک شکایت شخصی اظهار نظر خواهیم کرد. اغلب فقط می خواهیم عقده ی خود را خالی کنیم. گاهی وقتی عصبانی یا مستأصل هستیم، رازی را برملا می کنیم؛ یک تجلی احساس یا ضربه ای تدافعی. در مورد طرز نگاه کردن، رفتارها یا آنچه به نظر می رسد فرد می اندیشد

بهترین مشاوره روانشناسی در تهران

کلیک

اظهارنظر می کنیم.

اظهار نظر و تعهد بر انجام

گاهی طبیعت اظهارنظرهای ما انتقادی و اوقات دیگر تعارفی یا تعهد آور است. اغلب ما دیدگاه خود، باور، راه حل، پیش داوری یا مشاهده ای ساده را در میان خواهیم گذاشت.

مسلما گاهی دیگران از ما می خواهند که براساس دیدگاه خود اظهارنظر کنیم یا آن را با ایشان در میان بگذاریم. و ما در بخش اعظم زمان فقط برای همان لحظه پاسخگو هستیم و اظهارنظرهای ما کاملا پسندیده است. در حقیقت احتمالا موضوع عمده این است. اکثر اظهارنظرهای ما احتمالا مفید، سودمند، ضروری یا فقط سرگرم کننده است. گاهی راهنمایی و اطلاعات ما می توانند به حل مشکلی کمک کنند، راه حل یا روشی بهتر برای انجام کاری پیشنهاد دهند، یا به گونه ای معنی دار تأثیر داشته باشند. معرکه است. به اظهارنظر کردن ادامه دهید.

هر چند همواره بعضی از اظهارنظرهای ما در بهترین حالت غیر ضروری و در بدترین حالت زیان بخش است. آنها ناشی از عادت، واکنش، یا نیازی توصیف ناپذیر به اظهارنظر کردن هستند. برخی از اظهارنظرها منجر به مباحثات، جریحه دار کردن احساسات یا تشویش می شود؛ از آن نوع اظهارنظرهایی که می خواهید در صورت امکان از بیان آن اجتناب کنید.

منبع : کتاب100 کلید موفقیت در کار

مولف ریچارد کارلسو

مترجم سهیلا موسوی رضوی

خرید این کتاب


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *