3 اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود

منتشرشده توسط hesam در تاریخ

3 اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود

3 اشتباه خانم ها که منجر به طلاق میشود

اشتباه

امروز قصد داریم تا به 3 اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود بپردازیم که علت بیشتر بیشتر طلاق ها نیز در همین نکات نهفته شده است.

مطالب مرتبط :

خانواده موفق

خانواده خوب و ویژگی های آن

خانواده موفق در ازدواج

خانواده موفق راز ها, رمز ها

فردیت و زوجیت

علت بیشتر طلاق ها

افزایش امار طلاق

کشور ما تبدیل به یکی از کشورهای طلاق خیز شده است بطوریکه طلاق در ایران کم کم به امری طبیعی تبدیل میشود و روز به روز به مردان و زنان طلاق گرفته افزوده میشود ، خصوصا در ده سال گذشته که رشدی فزاینده ای را در آمار طلاق شاهد بوده ایم.در این بین اشتباهاتی از هردو زوج سر میزند که این روند را تشدید میکند.

 

امروز قصد داریم تا به 3 اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود بپردازیم که علت بیشتر بیشتر طلاق ها نیز در همین نکات نهفته شده است.جدایی

با توجه به مراجعات مکرر زوجین به مرکز مشاوره آوای مهر (کلیک کنید)،دیده شده که مرد ها خصوصا در شرایط اقتصادی  امروز ذهن و تمرکز مناسبی برای پرداختن به این امور ندارند ، در نتیجه شما به عنوان یک زن بدلیل داشتن احساس قوی ، وقت و فکر بیشتر  نقش تعیین کننده ای را در حفظ و ارتقا یک زندگی خوب با همسرتان دارید تا زندگی تان به طلاق منجر نشود.

اقتدار ، انرژی مرد برای زندگی

اقتدار ، انرژی مرد برای زندگی

گالن یک لیتری بنزین

اقتدار ، یعنی داشتن احساس قدرت ، اعمال آن و در نتیجه  تسلط داشتن بر زندگی.اقتدار یعنی انرژی مرد برای زندگی . چه کار ،چه زندگی مشترک.اگر میخواهید همسرتان را دلسرد نکنید لطفا با نیش و کنایه های خود اقتدار او را هدف نگیرید !یک مرد نمیتواند بدون احساس قدرت و کنترل احساس خوشبختی کند و زمانیکه یکی از زوجین احساس خوشبختی نکند سرانجام آن چیزی جز طلاق نیست. چه به صورت حقوقی و چه طلاق عاطفی .

قضاوت ممنوع

اظهار نظر و قضاوت سریع ممنوع

پس یعنی ما زنان از اشتباهات بعضا فاحش مردان انتقاد نکنیم؟؟

البته که نمیگوییم انتقاد نکنید.اتفاقا انتقاد لازم است.شما میتوانید هر چه خواستید انتقاد کنید.اما با رعایت  چند نکته  :

اولین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود :

انتقادات !

1 – اقتدار او را هدف نگیرید

3 اشتباه خانم ها که منجر به طلاق میشود

3 اشتباه خانم ها

انتقادات شما نباید  اقتدار مرد را هدف گیرد، مثلا نگویید تو در مسائل مالی بی عرضه هستی! بگویید میتوانی در مسائل مالی بهتر کار کنی!اختلاف این دو جمله این است که در جمله اول ، شما یک صفت را (بی عرضه گی

) کلا به او برچست میزنید.اما در جمله دوم به صورت غیر مستقیم میگویید من از تو انتظار عرضه دارم.پس باید بهتر عمل کنی!این جمله حتی اگر به زبان شما نیز نیاید در مرد انرژی مضاعفی ایجاد میکند.برعکسش نیز صادق است.

2 – مقدار انتقاد

مقدار انتقادات شما نباید از حد مشخصی در هفته یا روز بالاتر رود.هر انسانی ولو اگر از او انتقاد درست شود ضرفیت محدودی در شنیدن و اصلاح خود دارد ، زیرا ما بطور نا خوداگاه از انتقاد خوشمان نمی اید.عموما ما زنان خصوصا هنگام خشم عادت داریم تا انتقاداتمان را مسلسل وار به طرف مقابل روانه کنیم .اگر میخواهید خود را خالی کنید روش خوبی است اما مطمئن باشید مشکل بهتر که نخواهد شد ، بدتر نیز میشود.پس انتقادات تان را اولویت بندی کنید و مهمترینشان را بیان کنید.نه اینکه تمام نقاط ضعف او را در یک روز بر سر او بریزید!!

3 – لحن انتقاد

بمب درونی ادمها

لحن شما نباید از روی احساس و خشم باشد!مردان در بهترین شرایط انتقاداتی را می پذیرند که با لحن آرام و منطقی بیان شود! هر گونه انتقاد احساسی و غرغر کردن حتی اگر توسط مردی دیگر بیان شود شرایط را بهتر که هیچ ، بدتر میکند.آنها میفهمند که طرف مقابل تنها بدنبال تخلیه خود است و نقد او را نادیده میگیرند.

4 – برچسب نزنید

برچسبهایی بر روی پیشانی یک فرد.لطفا برچسب نزنید

برچسب

برچسب زدن صفات منفی یعنی تو درست بشو نیستی و از ریشه مشکل داری! دوستان شما قرار نیست صفات او را بیان کنید.شما عملکرد او در یک مورد خاص را نقد کنید نه اینکه کل شخصیت او را! مثلا نگویید تو همسر خوبی نیستی چون بد دهنی، بگویید میتوانی همسر بهتری شوی اگر در فلان جا به فلان فرد فلان حرف را نمیزدی!

5 – از خود او انتقاد کنید نه اقوام او

از خود او انتقاد کنید نه اقوام او

اگر قصد انتقاد از همسرتان را دارید از اقوام او انتقاد نکنید

دعوای خانوادگی

مرد وابسته به خانواده | شوهرم در کنار خانواده اش با من سرد رفتار میکند

همانطور که گفته شد نباید بجای انتقاد از عملکرد همسرمان ، با برچسب زدن صفات بد  از کل شخصیت همسرمان انتقاد کرد.اما بدتر از همه میرویم سراغ اقوام او و صفات ژنتیکی آنها را نیز بی نصیب نمیگذاریم!این مردان را بشدت عصبانی میکند.زیرا عملا شما بجای بیان سلطه او ، (ناخود اگاه) سلطه صفات ژنتیکی و سایر علل را به او یاداور میشوید و عملا او احساس میکند که کنترل و تسلطی (اقتدار)بر زندگی ندارد زیرا گرفتار صفات خود است .

 مردان به خانواده خود حساس و متعصب هستند

بدترین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود میتواند همین موضوع باشد! همانند داشتن غیرت بر روی شما هنگام مواجه با مردی غریبه ، مردان به خانواده خود نیز حساس و متعصب هستند و انتقاد از انها ولو صحیح را نمیتوانند منطقی ببینند.

مردی که از سر کار می اید

رفتار درست خانم بعد از امدن مرد از سر کار

لطفا از عملکرد او انتقاد کنید.نیازی به واکاوی شخصیت یا حتی تحلیل خانواده همسرتان نیست! مردان به خانواده خود حساس و متعصب هستند و انتقاد از انها ولو صحیح را نمیتوانند منطقی ببینند.این کار شما یعنی قرار دادن او در پسشت خانواده اش!(چیزی که شما اصلا نمیخواهید)خصوصا اگر بفهمند از روی احساس (خشم ،حسادت ،غم و …)گفته شود.از نظر آنان شما با انتقاد از آنها دارید فرافکنی میکنید و بجای نقد او سراغ اقوامش میروید.

یعنی در انتقاداتمان اگر همسرمان ، صفت بد یا نقطه ضعفی داشت ، به او دروغ بگوییم ؟

یادتان باشد، نمیگوییم دروغ بگویید اما گاهی لازم نیست راست نیز بگویید!مثلا اگر همسر شما یک مقوله صفت بدی را داراست، نیاز نیست از آن صفت او انتقاد کنید ، بلکه همانطور که گفته شد از عملکرد او انتقاد کتید،البته را رعایت نکات گفته شده !

دومین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود :

بی توجهی به همسر با امدن بچه

اشتباه خانم ها که به طلاق منجر میشود : ابی توجهی به همسر با امدن بچه

قبل از مادری شما باید همسری کنید

دومین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود،نادیده گرفتن نقش همسری هنگام تولد بچه است.با امدن بچه ، خصوصا بچه اول ، وظایف مادری بتدریج جای وظایف همسری را میگیرد و این میتواند همسر شما را دلسرد و ناراحت کند اشتباه نکنید ، شما قبل از اینکه مادر باشید همسر مردتان هستید.

تربیت کودک

چگونه ارتباط پدر مادر با فرزند باید تقویت شود ؟
مردان از مادر دلسوز حمایت میکنند و دوست دارنمد همسرشان مادری باشد که برای بچه ها وقت بگذارد اما نه اینکه از توجهش از آنها بکاهد!شما باید جوری این مسئله را مدیریت کنید که به قول معروف نه سیخ بسوزد نه کباب!

چگونه هم همسر خوبی باشیم و هم مادر خوبی؟

نه سیخ بسوزه نه کباب

هم همسری کنید و هم مادری

این سوال بلافاصله در ذهن شما ایجاد میشود که چگونه هر دو نقش مهم را اعمال کنیم:

از قبل برنامه ریزی کنید:

از قبل برنامه ریزی کنید که اگر بچه دار شدید حواستان به همسر تان نیز باشد.اگر تمکن مالی دارید میتوانید بچه تان را  روزهایی نزد مهد کودک یا یک مربی شخصی بدهید.این به تربیت چند بعدی و قوی تر میانجامد و برای کودکتان نیز مفید خواهد بود

کودک را مستقل تربیت کنید:

کودک را مستقل تربیت کنید

کودک مستقل

خیلی وقت ها خود فرزندان تبدیل به تمام غم و زندگی ما میشوند!اما شما باید جوری انهارا تربیت کنید که خودشان گلیم خود را بتوانند از اب دربیاورند،هم تربیت صحیح تری است و هم وقت و انرژی کمتری از شما بابت مشکلاتشان میگیرد.در واقع به نفع هردو است.

کودکی درون یک دختر بالغ

کودک درون چیست؟

تربیت نوجوان

تربیت نوجوان (بخش اول)

صحبت با کودک دروغگو برای تربت او

بهترین تربیت کودک

کودک و والدین

ترس های یکسالگی کودک

سومین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود

نپرداختن به مشکل بجای حل آن = طلاق عاطفی

در اوردن حلقه

طلاق

نپرداختن به مشکل بجای حل ان یکی از بدترین اشتباه خانم ها که به طلاق ختم میشود است.طلاق عاطفی نیز از نتایج همین اشتباهات است.

طلاق عاطفی 

طلاق عاطفی به حالتی گفته میشود که زوجین بصورت رسمی و محضری طلاق نگرفته اند ، اما هیچ گونه ارتباط معنا دار و خاصی بین آنها نیست و حتی در بسیاری از موارد حتی روابط زناشویی ای نیز بین انها اتفاق نمی افتد.

در مراجعات حضوری دیده شده که گاهی تا بیش از ده سال زوجین در این حالت بسر میبرند و علت اصلی ان جلوگیری از اسیب خوردن فرزندان و قبح طلاق عنوان شده.اما علت اصلی ان که بیان نمیشود همان رفتار

نپرداختن به مشکل بجای حل مشکل از طرف زوجین است.البته علت  این رفتار ریشه های عمیق تری مانند فرهنگ رودربایستی ما ایرانیان دارد.به همین علت هم هست که طلاق عاطفی در ایران نمود بیشتری نسبت به سایر کشورها دارد.

بررسی های حضوری مشاوران ما و نیز یافته های علمی روانشناسان نشان میدهد که سیستم روانشناسی خانم ها برخلاف اقایان بگونه ای است که نا خود اگاه  سعی میکنند زیاد وارد بررسی های منطقی و بعضا خسته کننده هنگام بروز یک مشکل بزرگ  ،از جمله مشکلات زناشویی ،نشوند.اما شما نباید تسلیم این گرایش بشوید.

از مشکلات صحبت کنید

بسیار مشاهده شده است که زنان خصوصا در اوایل ازدواج  حرف دل خود را خصوصا در مسائل زناشویی بیان نمیکنند انتظار دارند تا روزی شوهرشان خودش این مسائل را درک کند.اما در بسیاری از مواقع این اتفاق نمی افتد و زن سرد میشود. این عدم بیان مشکلات رفته رفته مانند یک گلوله برفی بقدری بزرگ و بزرگ تر میشود که دیگر قابل مهار نیست و چاره جز طلاق وجود ندارد.

اگر بیان مشکل سخت بود، آنرا بنویسید!

اگر بیان مشکل سخت بود ، انرا بصورت نامه بنویسید

در کل میتوان گفت که اگر احساس خجالت داشتید و  بیان مشکل برایتان سخت بود ، نوشتن ان در قالب پیامک ،نامه و … میتواند راه حل مناسبی برایتان باشد.

مراجعه به مرکز مشاوره

در باره مشکلات با مشاور حرف بزنید

مراجعه به یک مرکز مشاوره تخصصی  ، راه حلی سریع و نتیجه بخشی است.وقتی نمیتوانید مشکل را بفهمید یا انرا بیان کنید یا آن طور بیان کنید که اثر گذار باشد ، بگذارید یک فرد متخصص آن را انجام دهد !

مرکز مشاوره نارمک

بهترین مرکز مشاوره در نارمک

مشاوره ازدواج تهران

مرکز مشاوره شرق

مرکز مشاوره اوای مهر برای مشاوره تحصیلی

مرکز مشاوره در پیروزی

مشاور خانواده در تهران

بهترین مرکز مشاوره تهران

به عواقب نپرداختن به مشکل فکر کنید

زنی در حال فکر کردن

واقعا نپرداختن به مشکلات شما و همسرتان ارزش این را ندارد که حل نشوند؟

شما نباید اجازه بدهید که زندگیتان از این موضوع اسیب ببیند و وارد مرحله غیر قابل برگشت شوید.

بسیاری از مردان ، خصوصا در اوایل ازدواج شما را مانند خود میپندارند ، یعنی به انچه شما میگویید توجه میکنند نه آنچه در ته افکار شماست و دارد شما را ازار میدهد.پس شفاف باشید و حرف دلتان را بگویید.

مشاوره خانواده در تهران

راه ی شناخت و علائم افسردگی;چگونه بفهمم افسرده هستم

بهترین راه تربیت کودک

انگیزه برای درس خواندن را چگونه ایجاد کنیم

علائم افسردگی

افسردگی نوجوانی و علائم افسردگی در نوجوان

نتیجه گیری :

1 – هنگام انتقاد ، اقتدار مردتان را هدف نگیرید. لحن ، منطق و عدم بدگویی در مورد خانواده(هنگام انتقاد از خود او) مردتان را در نظر بگیرید.

2 – قرار نیست با امدن بچه ، همسرتان را از اولویت خارج کنید.شما باید قبل از بچه دار شدن امادگی این را داشته باشید که مردتان و بچه تان را با هم در نظر بگیرید.ضمنا فرزندتان در اینده باید قوی و مستقل باشد تا دائما بجای همسر به او توجه نکنید.

3 – شفاف و بدون رودربایتی مشکلاتان را بیان کنید.میتوانید ان هارا بنویسید یا از مشاور کمک بگیرید.مطمئن باشید عواقب نپرداختن به مشکلات تلخ تر ازبیان آنها است!

موفق باشید.

 

 

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *